Federer nastavio vladavinu kod kuće

Fererer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 06.11.2011. 16:57h

Kad igra u rodnom gradu, praktično, ne griješi – Rodžer Federer je odbranio titulu u Bazelu, savladavši u finalu Japanca Keija Nišikorija 2:0, po setovima 6:1, 6:3, za sat i 12 minuta igre.

Do svoje 5. titule u Bazelu četvrti teniser svijeta je došao lako, sa četiri brejka (iz 14 brejk šansi) u dva seta, dok Nišikori (832. na ATP listi) nije iskoristio jednu priliku koja mu se ukazala.

Nišikori je u polufinalu, u tri seta, eliminisao Novaka Đokoviaća, koji je na tom meču obnovio povredu ramena.

Federeru je ovo prva titula nakon 10 mjeseci, ali i prvo učešće u finalu od juna ove godine kada je poražen od Rafaela Nadala na Rolan Garosu.

"Uvijek je najljepše kada pobijedim ovdje. Vidimo se naredne godine", poručio je Federer navijačima.