Federer razbio Mareja

Federer i Marej su do sada odigrali 22 međusobna meča, rezultat je izjednačen (11:11), a nijedan set nije završen sa 6:0.
5 komentar(a)
Ažurirano: 13.11.2014. 21:25h

Već nakon 1. seta meča Rodžer Federer - Endi Marej je odlučeno ko će iz grupe B u polufinale završnog turnira - Maestro iz Bazela je sa čak 6:0 nadvisio Britanca i eliminisao ga iz trke.

I tu nije stao, pošto je drugio dio igre dobio sa 6:1 i sve završio za samo 56 minuta i pet sekundi. Time je oborio rekord, pošto je ovo bio najkraći meč u istoriji ATP finala.

Fedeks je obezbijedio 1. mjesto u grupi, a kao drugi će u polufinale Kei Nišikori. Mareju je bila potrebna pobjeda od 2:0.

Samo je dva puta bilo 6:1, i to oba puta u Londonu - na ATP finalu 2009. Švajcarac je na taj način dobio odlučujući set u meču u grupi, a Marej se osvetio u finalu Olimpijskih igara.