Het-trik Raonića u San Hozeu

Kanađanin crnogorskog porijekla je titulu odbranio pobjedom u finalu protiv Njemca Tomija Hasa sa 6:4, 6:3, za 75 minuta igre
1 komentar(a)
Miloš Raonić, Foto: Beta AP
Ažurirano: 18.02.2013. 03:01h

Miloš Raonić postao je prvi teniser u Open eri koji je tri puta uzastopno osvojio ATP turnir u San Hozeu – Kanađanin crnogorskog porijekla je titulu odbranio pobjedom u finalu protiv Njemca Tomija Hasa sa 6:4, 6:3, za 75 minuta igre.

Has je u svom 25. ATP finalu doživio 12. poraz.

Prije Raonića, posljednji teniser koji je tri puta uzastopno osvajao ovaj turnir, koji ove godine slavi 125 godina postojanja, bio je Amerikanac Toni Trabert, bivši igrač broj 1 ATP liste, koji je turnir osvajao od 1953. do 1955. godine.

Raonić je prije tri godine u ovom gradu i osvojio prvu titulu u karijeri, a koliko dobro igra na ovom turniru govori i impresivan podatak da u tri izdanja turnira nije izgubio ni set u 12 mečeva!

Raonić je protiv Hasa dominirao servisom, napravio je 19 asova, i osvojio 29 od 32 poena nakon prvog servisa. Nije dozvolio Hasu da dođe do brejk šanse…

Osim odbrane titule, Raonić je za ovu titulu, ukupno četvrtu u karijeru u sedam finala, dobio i ček na 98.750 dolara, a titula mu neće donijeti nove bodove, jer je samo odbranio prošlogodišnje…