Jelena Janković u finalu turnira u Guangdžouu

50 pregleda 0 komentar(a)
Jelena Janković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 23.09.2016. 10:51h

Srpska tenisrka Jelena Janković plasirala se danas u finale turnira u Guangdžouu pošto je pobijedila 54. igračicu svijeta Anu Konjuh iz Hrvatske u dva seta, 7:5, 7:6.

Janković, 37. teniserka svijeta pobijedila je za sat i 45 minuta. Ona je dva puta oduzela servis protivnici u prvom setu. Konjuh je u drugom setu poslije dva brejka povela sa 4:1, ali je srpska teniserka uspela da preokrene na 6:5.

Konjuh je poslije toga osvojila gem na svoj servis, pa je meč odlučen u taj-brejku punom preokreta, koji je Jankovićeva dobila sa 9:7.

Jankovićeva, koja brani titulu na turniru, u finalu će igrati protiv pobjednice duela Estonke Anet Kontaveit i Ukrajinke Lesije Curenko.

Drugi nosilac, Jelena Janković do sada nije igrala protiv 129. teniserke sveta Kontaveit, dok je protiv 80. na WTA listi igrala jednom, prošle godine na turniru u Indijan Velsu kada joj je pri rezultatu 6:1, 4:1 Curenkova predala meč.