Kad se Đoković opustio...

Ukoliko bi Đoković dobio naredna četiri meča i osvojio šestu titulu na Floridi, postao bi najplaćeniji igrač u istoriji tenisa, naravno kada se uzmu u obzir zarade sa turnira. Pobjednik dobija ček na milion, 28 hiljada i 300 dolara, čime bi 28-godišnji Beograđanin stigao do cifre od 98.199.548 "zelembaća"
24 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.03.2016. 23:23h

Novak Đoković je ubjedljivo najbolji teniser svijeta, ali i njemu ponekad ne ide.

Srećom po njegove navijače, to jako kratko traje. Neprikosnoveni lider "bijelog sporta" se mučio na startu meča sa Žoaoom Souzom, ali kada je počeo da igra kako zna, protivnik je "zbrisan" sa terena.

Srpski as je napravio brejk u 7. gemu 1. seta, ali je greškama dozvolio Portugalcu da odmah uzvrati i izjednači na 4:4.

I onda je krenula furija - Đoković je dobio naredna dva gema, nakratako stao na početku 2. seta, a onda serijom 6:0 stigao do pobjede (6:4, 6:1) i osmine finala Mastersa u Majamiju.

Tamo ga čeka talentovani Austrijanac Dominik Tim, koji je porazioo Japanca Jošihita Nošioku (6:2, 6:2).

Ukoliko bi Đoković dobio naredna četiri meča i osvojio šestu titulu na Floridi, postao bi najplaćeniji igrač u istoriji tenisa, naravno kada se uzmu u obzir zarade sa turnira.

Pobjednik dobija ček na milion, 28 hiljada i 300 dolara, čime bi 28-godišnji Beograđanin stigao do cifre od 98.199.548 "zelembaća".

Rodžer Federer bi u tom slučaju pao na 2. mjesto prvi put poslije dugo godina, jer je zaradio 97.855.881 dolara. Doduše, njegov bankovni saldo je mnogo "jači" nego Đokovićev zbog novca zarađenog od sponzora.