Mučili se Nadal i Marej, sigurni Federer

Radek Štepanek u trećem setu vodio 3:2 i imao tri brejk lopte, ali se Španac izvukao i prošao dalje
1 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 09.03.2014. 07:37h

Malo je nedostajalo da Rafael Nadal bude eliminisan na startu turnira u Masters turnira u Indijan Velsu.

On je nakon dva i po sata borbe savladao Radeka Štepanke sa 2:6, 6:4, 7:5 i u narednoj rundi ga čeka 28. nosilac Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina).

Nakon što je lako dobio prvi set, iskusni Čeh je kod vođstva 3:2 u odlučujućem imao tri brejk lopte i priliku da možda i riješi meč.

Međutim, Nadal je pokazao klasu, spasio je gem I do kraja servirao bez greške. U 11. gemu oduzeo je servis Štepanku, a i na kraju stigao do pobjede.

Najbolji igrač svijeta brani titulu na ovom turniru, pošto je prošle godine u finalu bio bolji od Huana Martina del Potra (4:6, 6:3, 6:4).

On je Indijan Vels osvajao još 2007. i 2009. godine i ima nevjerovatan niz na ovom turniru (41-6).

Za razliku od Nadala, Rodžer Federer je bez problema prošao dalje. On je bio bolji od Pol-Anri Matjea - 6:2, 7:6 (7-5).

Francuz je dobro parirao samo u drugom setu, kada je izborio taj-brejk.

Švajcarac će u trećoj rundi igrati protiv 27. nosioca, Rusa Dimitrija Tursunova, koji je u dva seta bio bolji od Huana Monaka - 7:6 (7-4), 6:4.

Dalje je prošao i Endi Marej, ali je morao da strahuje za pobjedu u duelu sa Lukašom Rosolom.

Britanac je izgubio prvi set, koji su obilježili brejkovi, a potom je Čeh oduzeo server rivalu na startu drugog.

Nakon toga je Marej zaigra bolje I uspio da stigne do trijumfa. U narednoj rundi ga čeka još jedna Čeh Jirži Veseli.

Dalje je prošao i Miloš Raonić, koji je tek nakon tri seta srušio otpor malo poznatog Francuza Eduarda Rožera-Vaselina - 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-2).