Nadal i Đoković zakazali duel, Federer dokrajčio Monfisa

Ključni je bio 1. gem 3. seta, u kojem je Francuz vodio 40:0 na svoj servis, ali je Švajcarac napravio brejk. Zbog toga je sve bilo gotovo nakon 67 minuta, koliko je trebalo Fedeksu da dobije posljednja dva seta sa 6:4, 6:1
Rafael Nadal, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 01.06.2015. 17:38h

Samo desetak minuta nakon što je Nadal završio meč, Novak Đoković je savladao Rišara Gaskea 3:0 (6;1, 6:2, 6:3) i tako ostavio Francuze na samo jednog predstavnika - Žoa Vuilfrida Congu.

Đoković je pokazao zašto je prvi favorit za osvajanje Rolan Garosa, a već u sledećem kolu će imati vjerovatno najtežeg protivnika - Rafaela Nadala.

Rafael Nadal je uz malo poteškoća, ipak uspio da pobijedi Džeka Soka 3:1 (6:3, 6:1, 5:7, 6:2).

U svakom setu je Španac imao makar dva brejka prednosti, pa i u trećem u kojjem je izgubio isti sa /.5.

Amerikanac je pri rezultatu 6:5 uzeo servis Nadalu i uspio da uzme set.

Ali, Nadal je pokazao da nije džabe ljubimac publike u Parizu i lako uzeo četvrti set, pa će se u četvrtfinalu naći najvjerovatnije sa Novakom Đokovićem.

Dan kasnije nego što je očekivao, Rodžer Federer se domogao četvrtfinala Rolan Garosa.

U meču koji je sinoć prekinut zbog mraka pri rezultatu 1:1 u setovima, Maestro iz Bazela nije dozvolio Gaelu Monfisu ni da pomisli da može da ga izbaci.

Ključni je bio 1. gem 3. seta, u kojem je Francuz vodio 40:0 na svoj servis, ali je Švajcarac napravio brejk.

Zbog toga je sve bilo gotovo nakon 67 minuta, koliko je trebalo Fedeksu da dobije posljednja dva seta sa 6:4, 6:1.

Federer će u četvrtfinalu igrati sa zemljakom Stanislasom Vavrinkom, koji je u još jednom švajcarsko-francuskom duelu u nedjelju bio veoma ubjedljiv protiv Žila Simona.

U gornjem dijelu žrijebu prvi četvrtfinalista je David Ferer, koji je razbio Marina Čilića (6:2, 6:2, 6:4).

Omaleni Španac će u četvrtfinalu igrati sa Endijem Marejem, koji je savladao Žeremija Šardija (6:4, 3:6, 6:3, 6:2).