Nadal napada prvu poziciju

Đoković bi i u slučaju pobjede u “viđenom” finalu sa Nadalom izgubio prvo mjesto na ATP listi
4 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.10.2013. 19:52h

Drugi reket svijeta, Španac Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale otvorenog prvenstva Kine u Pekingu, koji se igra za 500 ATP poena i nagradni fond od 2,3 miliona dolara. On je uz dosta problema savladao Njemca Filipa Kolšrajbera sa 2:0 (6:4, 7:6), u meču koji je trajao četiri minuta manje od dva sata.

Nadalov rival u četvrtfinalu biće Italijan Fabio Fonjini koji je iznenađujuće lako razbio Australijanca Lejtona Hjuita, kojem je prepustio tek dva gema u drugom setu.

Titulu u Pekingu brani Novak Đoković, koji je slavio u svih 14 dosadašnjih duela na otvorenom prvenstvu Kine. On će se danas za ulazak u četvrtfinale nadmetati sa Špancem Fernandom Verdaskom. Đoković je pod pritiskom odbrane titule, jer bi u slučaju poraza u “viđenom” finalu sa Nadalom izgubio prvo mjesto na ATP listi. Nadal nije nastupao prošle godine u Pekingu, pa bi mu i finale u Pekingu garantovalo povratak na čelo. Đoković bi odbranom titule ostao na 11.120 poena, dok Nadal ulaskom u finale dolazi do 11.160 bodova.