Nadal preko Švarcmana do polufinala US opena

U borbi za finale Nadal će igrati protiv Italijana Matea Beretinija, koji je eliminisao Gaela Monfisa.
3962 pregleda 0 komentar(a)
Nadal poslije meča, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.09.2019. 07:41h

Španski tenser, Rafael Nadal plasirao se u polufinale US opena.

Španac je poslije dva sata i 48 minuta borbe savladao Argentinca Dijega Švarcmana 3:0 (6:4, 7:5, 6:2).

Nadal je furiozno otvorio meč, poveo 4:1 u prvom setu, ali je onda stao i dopustio Švarcmanu da izjednači na 4:4. Ipak, uslijedio je novi nalet Španca, koji je osvojio dva uzastopna gema i poveo 1:0 u setovima.

I u drugom setu viđen je sličan scenario - Nadal je do prvog brejka stigao u četvrtom gemu, pri vođstvu od 5:1 servirao za osvajanje seta, ali ponovo je Švarcman uspio da se vrati i izjednači. Više od toga nije mogao - Nadal je uzeo naredna dva gema i drugi set.

Bilo je jasno tada da od Švarcmanovog iznenađenja neće biti ništa. Uslijedio je treći set, u kojem je Nadal bio ubjedljiv za 33. grend slem polufinale u karijeri.