Nadal protiv Nišikorija u finalu Madrida

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale turnira u Madridu, pošto je danas u polufinalu pobijedio sunarodnika Roberta Bautiste Aguta sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.
Rafael Nadal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.05.2014. 20:36h

Ništa od španskog finala u Madridu - Rafael Nadal je ulogu favorita opravdao u polufinalu protiv Roberta Bautiste Aguta sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Nadal će u finalu igrati Japanca Keija Nišikorija, koji je u drugom polufinalu izbacio Davida Ferera sa 2:1, po setovima 7:6 (7-5), 5:7, 6:3, nakon dva sata i 55 minuta igre.

Nišikori je iskoristio tek desetu meč loptu, a posljednji gem trećeg seta trajao je 18 minuta.

Što se Nadalovog meča tiče, u prvom setu koji je trajao 51 minut, prvi reket svijeta je već u prvom gemu oduzeo servis protivniku, ali je u šestom Agut uspio da vrati brejk i izjednači na 3:3.

Međutim, već u narednom gemu Nadal je ponovo napravio brejk i tu prednost je održao do kraja seta.

I drugi set je počeo na isti način, odnosno brejkom Nadala, a vrlo brzo je Španac poveo i sa 4:0.

Iako je Agut u petom gemu oduzeo servis najboljem teniseru svijeta, Nadal je set, odnosno meč priveo kraju bez većih problema.