Nakon godinu, Đoković ponovo u finalu, sa Čilićem za trofej u Kvinsu

3 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.06.2018. 15:54h

Nakon skoro godine, odnosno od titule u Istbornu, 1. jula prošle godine, Novak Đoković igraće u finalu jednog ATP turnira.

Srpski teniser se plasirao u finale Kvinsa, pošto je u polufinalu pobijedio Francuza Žeremija Šardija sa 7:6 (7-5), 6:4.

Do 11. pobjede u isto toliko mečeva sa Šardijem, Novak je došao poslije sat i 31 minut igre.

Đoković je prvi set dobio u taj-breku, a u drugom je podigao nivo igre, servis je bio na visokom nivou, a počeo je i bolje da riternira. Do odlučujućeg i jedinog brejka Đoković je došao u devetom gemu, a potom je na svoj servis potvrdio trijumf.

Đoković će za titulu igrati sa najboljim hrvatskim teniserom Marinom Čilićem, koji je finale izborio pobjedom protiv Australijanca Nika Kirjosa sa 7:6 (7-3), 7:6 (7-4).

U njihovom trećem međusobnom duelu Čilić je do druge pobjede došao poslije sat i 28 minuta igre.

Meč između dva tenisera obilježili su sigurni servisi i samo dvije brejk prilike, koje Čilić nije iskoristio u drugom setu, ali je zato dobio oba taj-breka.