Ništa od odbrane titule u Indijen Velsu, Đoković poražen od Iznera

Prvi reket svijeta je večeras u polufinalu izgubio od Amerikanca Džona Iznera sa 2:1, po setovima 7:6, 3:6, 7:6.
Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 17.03.2012. 21:52h

Novak Đoković neće odbraniti titulu na turniru Masters serije u Indijen Velsu – prvi reket svijeta je večeras u polufinalu izgubio od Amerikanca Džona Iznera sa 2:1, po setovima 7:6, 3:6, 7:6.

Ovo je prva pobjeda Iznera u trećem međusobnom duelu.

Đoković je u prvom setu oduzeo servis 11. igraču na svjetskoj rang listi za vođstvo od 2:1 u gemovima, ali je Izner uspio da vrati brejk u desetom gemu i izjednači na 5:5. Poslije sigurnih servisa na obje strane i velike borbe u taj-brejku Amerikanac je dobio prvi set sa 7:6 (9:7).

U drugom setu Đoković je napravio brejk za 5:3 u gemovima, a ubrzo potom uspio da izjednači na 1:1.

U odlučujućem trećem setu oba tenisera su dugo servirala sigurno. Đoković je najbliži brejku bio u sedmom gemu, kada je propustio šansu da povede sa 4:3, a Izner u 12, kada je imao 6:5 i meč loptu.

Pitanje pobjednika, međutim, riješeno je u taj-brejku, u kojem je Izner pobijedio sa 7:5. Đoković je spasao dvije meč lopte za Amerikanca, ali nije uspio i treću.

U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Rodžer Federer.