Prošlogodišnja šampionka eliminisana: Benčić savladala Osaku

2070 pregleda 0 komentar(a)
Benčić i Osaka, Foto: Reuters

Japanska teniserka Naomi Osaka neće odbraniti titulu na US openu u Njujorku, pošto je večeras u osmini finala izgubila od 12. teniserke svijeta Švajcarkinje Belinde Benčić poslije dva seta, 5:7, 4:6.

Prva teniserka svijeta izgubila je poslije sat i 28 minuta i prekinula niz od 10 pobjeda na posljednjem grend slem turniru u sezoni.

Benčić je tri puta oduzela servis Osaki, koja je napravila jedan brejk.

Benčić je treći put ove sezone pobijedila Osaku i ove godine ima devet pobjeda protiv teniserki iz prvih 10.

Ona će u četvrtfinalu igrati protiv Done Vekić iz Hrvatske, koja je pobedila Juliju Gerges iz Njemačke sa 6:7, 7:5, 6:3.

Vekić je u drugom setu pri rezultatu 4:5 spasila meč loptu. Plasman u četvrtfinale je njen najbolji rezultat na grend slem turnirima.

Vekić je ove godine pobijedila Benčić u trećem kolu Rolan Garosa.