Raonić doveo Kanadu do 1:1

Miloš Raonić je nakon pravog maratona, dugog četiri sata i 11 minuta, savladao Janka Tipsarevića sa 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8 i donio izjednačenje Kanadi protiv Srbije
Miloš Raonić, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.09.2013. 21:17h

Preživio je meč loptu, bučne navijače u „Beogradskoj areni” i produžio neizvjesnost u polufinalu Dejvis kupa - Miloš Raonić je nakon pravog maratona, dugog četiri sata i 11 minuta, savladao Janka Tipsarevića sa 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8 i donio izjednačenje Kanadi protiv Srbije.

Raonić je imao problema tokom meča, žalio se na povredu skočnog zgloba, ali je stegao zube i odigrao do kraja. A do velike pobjede je došao svojim najjačim oružjem - servisom.

Prvi udarac ga je spasao kada je Tipsarević imao meč loptu pri rezultatu 5:4 u 5. setu, a koliko je moćan server, najbolje je pokazao u posljednjem gemu, jer je „ispalio” četiri asa! Ukupno ih je imao 34, a još 29 servisa su bili „vineri”...