Raonić izgubio, ali oduševio

Još jedan fenomenalan meč odigrao je Miloš Raonić, ali je u finalu turnira u Memfisu ipak morao da pruži ruku Amerikancu Endiju Rodiku - prvi nosilac i osmi teniser na ATP listi slavio je rezultatom 7:6 (9:7), 6:7 (11:13), 7:5.
59 pregleda 0 komentar(a)
Milos_2, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 21.02.2011. 00:52h

Raonić je opet bio sjajan, odservirao je čak 32 asa, u pojedinim trenucima bio je briljantan, ali je Rodik iskoristio 5. meč loptu tako što je nevjerovatnim skokom stigao lopticu i poslao je u teren van domašaja Raonića.

- Sve ovo je zaista nevjerovatno. Prošle nedjelje sam prvi put trijumfovao na jednom turniru, sada sam igrao finale. To nisam mogao ni da zamislim - kazao je Raonić, koji će od danas biti 37. teniser na svijetu, uz zaradu od 89.346 eura iz Memfisa.

Rodik je servirao 20 asova, ali i pokazao zašto je u Top 10 svjetskih tenisera. Ipak, i on je bio pun hvale za igru dvadesetogodišnjeg mladića rođenog u Podgorici, koji nastupa za Kanadu, ali ima i crnogorski i kanadski pasoš.

- Miloš je bio zaista fenomenalan, zaslužuje sve čestitke. Mislim da će imati sjajnu budućnost - rekao je Rodik.

Raonić je propustio set loptu u taj-bjerku prvog seta, nakon što su oba tenisera iskoristila prednost svog servisa. Rodik, međutim, šansu nije propustio.

U drugom setu prvo je Raonić napravio brejk u drugom gemu, Rodik je odmah uzvratio, da bi se ponovo ušlo u taj-brejk. Amerikanac je propustio tri meč lopte, a Raonić iskoristio svoju set loptu kada mu se ukazala prilika na svoj servis.

Treći set bio je izjednačen, Raonić je dva puta servirao da ostane u meču, a Rodik na maestralan način iskoristio drugu meč loptu.