Repriza 2016. - Marej i Vavrinka u polufinalu

Vavrinka pomeo Čilića (3:0), Marej preokrenuo protiv Nišikorija (3:1)
Endi Marej, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.06.2017. 17:19h

Endi Marej i Sten Vavrinka sastaće se u polufinalu Rolan Garosa, drugu godinu zaredom, nakon laganih pobjeda u četvrtfinalnim duelima.

Drugi polufinalni par čine Rafael Nadal i Dominik Tim.

Vavrinka, treći nosilac, igra u Parizu u sjajnoj formi, još nije izgubio ni set, a na sličan način je pomeo i Marina Čilića, osmog tenisera svijeta.

Nakon sat i 42 minuta igre, bilo je 6:3, 6:3, 6:1. Samo je jednom Vavrinka izgubio servis, i to u drugom setu, ali je zato bio nemilosrdan na servis rivala, kojeg je brejkovao čak šest puta (tri puta u drugom).

Vavrinka je prošlogodišnji polufinalista Rolan Garosa, a šampion iz 2015. godine.

Nešto više neizvjesnosti bilo je u duelu Endija Mareja i Keia Nišikorija, pošto je Japanac za 35 minuta dobio prvi set, oduzevši servis Britancu čak tri puta.

Marej je, međutim, od početka drugog seta konačno podsjetio na igrača broja jedan. Taj period igre dobio je sa 6:1, za 39 minuta, da bi u trećem setu dva puta ispuštao brej prednost prije nego što je slomio Japanca u taj-brejku, ne prepustivši mu ni poen (7:0).

Treći set je bio rutina, Nišikori jeste odmah napravio brejk, ali je potom izgubio šest gemova u nizu.

Marej i Vavrinka igrali su i prošle godine u polufinalu Rolan Garosa, kada je Britanac slavio sa 3:1.