Šarapova u finalu

Šarapova, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 31.03.2011. 20:11h

Marija Šarapova se plasirala u finale turnira u Majamiju nakon što je preokretom slavila u duelu sa Andreom Petković. Ruskinja je izgubila prvi set (6:3) u kojem je Njemica igrala kao u ludilu, ali je kasnije sve došlo na svoje mjesto.

U drugom i trećem dijelu igre Petković je osvojila samo dva gema (6:0, 6:2), pa je Šarapova došla u priliku da se bori za trofej na nekom turniru prvi put poslije sedam mjeseci.

Ruskinja, trenutno 13. igračica na svijetu, plasmanom u finale turnira u Majamiju je obezbijedila povratak u TOP 10.

Osvajačica tri grend slem titule će u finalu igrati sa pobjednicom iz duela između Viktorije Azarenke i Vere Zvonarjove.