Serena Vilijams lako do osmine finala i novog rekorda

Serena Vilijams, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.09.2016. 01:20h

Serena Vilijams je plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD ostvarila lakom pobjedom protiv Šveđanke Johana Larson u dva seta, 6:2, 6:1, za tačno 60 minuta igre.

Amerikanka je ovom pobjedom stigla do 307. pobjede na grend slem turnirima i tako na vječnoj listi preskočila legendarnu Martinu Navratilovu.

Ona se izjednačila sa Rodžerom Federerom po broju pobjeda na najvećim turnirima, a već u narednom kolu US opena imaće priliku i da ga prestigne.

Vilijams će u osmini finala, na putu ka svojoj 23. grend slem tituli, igrati protiv Jaroslave Švedove iz Kazahstana, koja je bila bolja od Kineskinje Šue Žang u dva seta (6:2, 7:5).

U osminu finala plasirala se i Poljakinja Agnješka Radvanjska, pošto je sa 6:2, 6:3 pobijedila Francuskinju Karolin Garsiju.

"Igrala sam zaista dobro od samog početka, što je veoma važno protiv igračica koja je jako dobra u dublu", rekla je Radvanjska.

Ona će u narednoj rundi igrati protiv Ane Konjuh, koja je eliminisala Varvaru Lapčenko sa 6:3, 3:6, 6:2.

Rumunska teniserka Simona Halep takođe se plasirala dalje, pobijedivši Mađaricu Timeu Baboš u tri seta – 6:1, 2:6, 6:4, za dva sata i 10 minuta.

Mađarica je bila blizu pobjede i velikog iznenađenja, pošto je u trećem setu imala prednost od 3:1, ali je Halep uspjela da vrati brejk i izjednači na 3:3.

Halep je odlučujući brejk napravila u desetom gemu, a u tome joj je dosta pomogla i Baboš koja je na meč loptu napravila dvostruku servis grešku.

Peta teniserka svijeta će u osmini finala igrati protiv Karle Suares Navaro, koja je sa 6:4, 6:3 pobijedila Ruskinju Jelinu Vesninu.

Suares Navaro će u meču protiv Simone Halep pokušati da tek po drugi put u karijeri stigne do četvrtfinala US opena. Ona je do četvrtfinala stigla jedino 2013. godine i tada je izgubila od Serene Vilijams.

Šesnaestina finala

Karla Suares Navaro – Jelina Vesnina 6:4, 6:3 Timea Baboš – Simona Halep 1:6, 6:2, 4:6 Agnješka Radvanjska – Karolin Garsija 6:2, 6:3 Jaroslava Švedova – Šue Žang 6:2, 7:5 Serena Vilijams – Johana Larson 6:2, 6:1 Ana Konjuh – Varvara Lepčenko 6:3, 3:6, 6:2 Karolina Pliškova – Anastasija Pavličenkova 6:2, 6:4 Laura Sigemund - Venus Vilijams 1:6, 2:6