Serena Vilijams osvojila 61. titulu u karijeri

Serena Vilijams osvojila je 61. titulu u karijeri - Amerikanka je u finalu WTA turnira u Stenfordu (Kalifornija) savladala njemačku teniserku Angeliku Kerber sa 7:6 (7-1), 6:3.
Serena Vilijams, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.08.2014. 17:12h

Prvi set, međutim, nije nagovještavao ovakav epilog. Poslije šest odigranih gemova Kerber je vodila sa 5:1, pri čemu je napravila dva brejka!

Pri rezultatu 5:2, Njemica je servirala za set, ali nije iskoristila prvu priliku. Nije ni drugu kada je vodila sa 5:4, i već tada je bilo izvjesno da će meč otići u potpuno drugom pravcu.

Za razliku od Kerber, Amerikanka je objeručke zgrabila svoju šansu i u taj brejku ubjedljivo stigla do prvog seta.

Drugi je već predstavljao rutinu tako da je Serena trećom titulom u Stenfordu proslavila jubilej - tačno 200 sedmica na prvom mjestu rang liste najboljih teniserki svijeta.

Amerikanki je pobjeda donijela i ček na 120.000 dolara, plus 470 WTA bodova, dok je poraženoj Kerber "za utjehu" pripalo 64.000 dolara i 305 WTA poena.