Serena Vilijams u četvrtfinalu sa nasljednicom

91 pregleda 0 komentar(a)
Sloun Stivens, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.01.2013. 10:59h

Američka teniserka Serena Vilijams plasirala se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobijedila Ruskinju Mariju Kiriljenko sa 2:0 u setovima (6:2, 6:0).

Serena, koja je do pobjede protiv Kiriljenko došla za 57 minuta, tako je zabilježila 20. uzastopni trijumf.

Ona će u Melburnu pokušati da osvoji treću vezanu grend slem titulu. Od poraza u prvom kolu Rolan Garosa prošle godine, osvojila je Vimbldon, US open, zlatnu olimpijsku medalju, završni WTA turnir i titulu na turniru u Brizbejnu.

Ako osvoji svoju šestu titulu u Melburnu, Serena će se vratiti na 1. mjesto WTA liste.

Vilijams će u četvrtfinalu igrati protiv sunarodnice i svoje nasljednice Sloun Stivens, koja je rano jutros pobijedila srpsku teniserku Bojanu Jovanovski sa 6:1, 3:6, 7:5.

Tamnoputa, 19-godišnja Sloun će prvi put u karijeri igrati u četvrtfinalu grend slem turnira.