Soderling odbranio titulu

Prvi nosilac turnira, četvrti igrač svijeta, u Roterdamu je došao do osme titule u karijeri, druge ove godine, nakon trijumfa u Brizbejnu.
53 pregleda 0 komentar(a)
Soderling, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.02.2011. 16:29h

Šveđanin Robin Soderling odbranio je titulu na ATP turniru u Roterdamu, pošto je u današnjem finalu porazio Francuza Žo-Vilfred Congu sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3. Prvi nosilac turnira, četvrti igrač svijeta, u Roterdamu je došao do osme titule u karijeri, druge ove godine, nakon trijumfa u Brizbejnu.

U trećem setu, Soderling je napravio odlučujući brejk za vođstvo od 5:3, a onda je na svoj servis završio meč, i upisao četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva sa Congom, koji mu je danas prvi put uzeo set.

Soderling u 2011. godini ima skor od 13 pobjeda i jednog poraza, od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova, u osmini finala Australian opena.