Šok: Bartoli savladala Serenu

Pobjeda 26-godišnje Francuskinje je najveće iznenađenje na ovogodišnjem nezvaničnom prvenstvu svijeta u tenisu
Ažurirano: 27.06.2011. 14:39h

Serena Vilijams nikada u osmini finala Vimbldona nije izgubila ni set, ali danas jeste dva - Marion Bartoli je savladala aktuelnu šampionku sa 6:3, 7:6 (8:6).

Bez obzira na to što je tamnoputa Amerikanka pauzirala gotovo godinu, pobjeda 26-godišnje Francuskinje je najveće iznenađenje na ovogodišnjem nezvaničnom prvenstvu svijeta u tenisu.

Ipak, trijumf omalene teniserke je više nego zaslužen, jer je igrala možda i najbolji tenis u karijeri i servirala kao da je visoka bar 185 centimetara (a ima svega 170).

Bartoli je pri rezultatu 6:5 u 2. setu servirala za pobjedu i imala dvije vezane meč-lopte, ali ih nije iskoristila, kao ni treću u tom istom gemu.

U taj-brejku je sve nadoknadila i iskoristila drugu, tj. petu šansu da upiše najvažniju pobjedu u životu.

Bartoli će u četvrtfinalu igrati sa Sabine Lisicki.