Spektakulrni dueli Francuske i Češke u Strazburu

Karolina Pliškova, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.11.2016. 20:27h

U finalu Fed kupa u francuskom Strazburu, nakon dva duela singla, rezultat je neriješen 1:1. Aktuelne svjetske prvakinje, Čehinje, povele su u duelu sa Francuskom u velikom finalu zahvaljujući Karolini Pliškovoj, koja je smogla snage da nakon iscrpljujuća tri sata i 48 minuta savlada Kristinu Mladenović sa 2:1 (6:3, 4:6, 16:14).

Pliškova,šesta igračica svijeta je imala više snage u odlučujućem trećem setu od ljubimice domaće publike, Kike Mladenović, koji je trajao čak 2,24 sata! Mladenović je 42. na WTA listi.

Francuskinje su izjednačile pobjedom Karoline Garsije nad Petrom Kvitovom sa 2:0 (7:6, 6:3), u meču koji je trajao 113 minuta. Kvitova, 11. igračica svijeta nije supjela d aopravda ulogu favoritkinje sa 23. igračicom Garsijom.

Danas će, ukoliko ne bude izmjena u sastavima, Garsija igrati protiv Pliškove a Mladenović potom sa Kvitovom.

Finale će dobiti ekipa koja prva stigne do trećeg trijumfa, a Češka je prošle godine sa 3:2 bila bolja od Rusije.

Čehinje su dobile četiri od pet posljednjih Fed kupovaa, a jure jubilarnu desetu titulu.