3142 pregleda 0 komentar(a)
Dominik Tim, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 16.11.2019. 23:08h

Dominik Tim drugi je finalista završnog Mastersa u Londonu.

Austrijski teniser je bio bolji od Njemca Aleksandera Zvereva sa 7:5, 6:3, poslije jednog časa i 35 minuta igre.

Zverev, tako. neće braniti titulu osvojenu 2018. godine.

Tim je dva puta spasao brejk-loptu protivnika u prvom setu, a iskoristio je svoju drugu, u istom, 12. gemu, da osvoji prvi set.

U drugom setu je Tim napravio brejk u šestom gemu za vođstvo od 4:2, u narednom gemu je anulirao dvije brejk-šanse Zvereva, a onda je rutinski priveo meč kraju...

"Ovo je ostvarenje sna za mene, na jednom od najprestižnijih turnira. Djeluje zaista nevjerovatno. Pobijediti branioca titule, uz to dobrog prijatelja i nevjerovatnog igrača, uvijek je sjajan uspjeh. Veoma sam srećan", rekao je Tim nakon meča.

Tim će se za titulu u nedjelju boriti protiv Stefanosa Cicipasa, koji je ranije danas bio bolji od Rodžera Federera (6:3, 6:4).