Viktora Troickog spasao mrak

Viktor Troicki, Foto: REUTERS
Ažurirano: 30.05.2011. 20:08h

Viktor Troicki je odigrao sjajno dva prva seta protiv četvrtog nosioca Endija Mareja i riješio ih u svoju korist (6:4, 6:4). U prvom je čak imao vođstvo od 5:0, ali je uporni Škot uspio da se vrati i smanji na 5:4, ali dalje od toga nije mogao.

I u drugom setu srpski teniser je bio taj koji je vodio igru i stigao na korak od senzacije i plasmana u četvrtfinale Rolan Garosa.

Međutim, Troicki je šansu za prolaz među osam najboljih propustio u trećem setu, kada je imao 2:0 i brejk viška.

Tada se probudio Marej, počeo je da igra svoju igru i uspio da stigne do izjednačenja u setovima (6:3, 6:2) nakon dva sata i 51 minut.

Vidjelo se tada da je srpski teniser daleko od igre u prva dva seta i prava je sreća za njega što je meč prekinut zbog mraka, jer bi sigurno četvrti igrač planete dobio i peti set.

Ovako, obojica će imati vremena da se odmore i spreme za sjutrašnji nastavak.