Vladica Babić pobjednica prvenstva Centralne divizije

111 pregleda 2 komentar(a)
Vladica Babić, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.10.2017. 13:09h

Crnogorska teniserka Vladica Babić pobjednica je prvenstva Centralne divizije Teniske asocijacije američkih univerziteta.

Babić, koja je nastupala za reprezentaciju Crne Gore u Fed kupu, student je četvrte godine državnog univerziteta Oklahome.

Regionalno prvenstvo Centralne divizije je okupilo 124 tenisera - studenta u singlu i 64 u dublu, sa univerziteta iz američkih država Kanzas, Nebraska, Arkanzas, Ajova, Misuri, Sjeverna i Južna Dakota i Oklahoma.

Babić je na tom prvenstvu pobijedila u singlu i dublu nakon što je ostvarila po sedam pobjeda.

U finalu singla je slavila nad Despoinom Vogasari, sa Kanzasa rezultatom 2:0 (6:2, 7:5).

U finalu dubla, sa paru sa Sofi Blanko iz Argentine, pobijedila je Leolu i Džuliju Pairone sa Arkanzasa (3:6, 6:2, 10:8).

Babić će kao pobjednik turnira učestvovati na sveameričkom prvenstvu pobjednika svih regionalnih takmičenja u SAD od 1. do 5. novembra u Indijan Velsu.