Lazović branio sve, "ajkule" jedva izašle na kraj sa Japanom za plasman u četvrtfinale

Naši vaterpolisti slavili 10:9, rival za plasman u polufinale je Španija u srijedu

37618 pregleda 41 komentar(a)
Ažurirano: 27.06.2022. 16:04h
Završeno
15:07h

Opet tenzija, opet 10:9 kao protiv Gruzije i opet - pobjeda. Ova protiv Japana vrijedi više - donijela je plasman u četvrtfinale.

"Ajkule" su imale mnogo problema sa azijskom selekcijom, iako je u prvih devet minuta izgledalo da neće biti tako.

Vodile su 4:1, prije nego su dozvolile rivalu da serijom 4:0 pošalje opomenu da bi ovo moglo da bude turbulentno popopdne na bazenu "Alfred Hajoš".

Ispostavilo se da je Crna Gora morala da strahuje do kraja, pitanje je i šta bi se dogodilo da na golu nije bio fenomenalni Dejan Lazović koji je zaustavio 20 šuteva Japanaca..., samo je u prvoj četvrtini imao osam...

Miroslav Perković je bio najefikasniji u našem timu sa tri gola, po dva su postigli Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jedan Vasilije Radović, Marko Petković i Konstantin Averka.

Crnu Goru sada čeka drugačiji meč, u kojem je sve samo ne favorit - igraće sa Španijom u četvrtfinalu u srijedu, pokušaće da prirede iznenađenje i ode u borbu za medalju.

Crna Gora - Japan 10:9 (3:1, 2:5, 3:2, 2:1)

Budimpešta - Bazen "Alfred Hajoš". Gledalaca: 500. Sudije: Goldenberg (SAD), Cvart (Holandija). Igrač više: Crna Gora 7 (5), Japan 7 (3). Peterci: Crna Gora 2 (2), Japan 1 (1).

Crna Gora: Lazović (20 odbrana), Mršić, Vučurović, Averka 1, Čučković, Popadić, Radović 1, Đurđić 2, Perković 3, Banićević, Matković 2, Petković 1, Tešanović.

Japan: Tanamura, Adači 1, Vatanabe, Ogihara, Maita, Suzuki 1, Date 1, Takata 2, Arai 1, Inaba 1, Okava 1, Araki 1, Fukušima (10 odbrana).

Izmjena: 16:04h
14:59h

"Ajkule" su savladale Jaan 10:9 i plasirale se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Naredni rival je Španija u srijedu od 19.30.

14:59h

Crna Gora je imala sreće, do kraja je držala loptu, više od 50 sekundi.

14:57h

Na 53 sekunde Crna Gora ima napad sa igračem više i šansu da riješi meč. Gojković je zvao tajm-aut.

14:55h

Japan je smanjio na 10:9, do kraja je ostalo još 67 sekundi.

14:52h

Dva gola razlike u korist Crne Gore na 3.35 do kraja - Petković se upisao u napadu s igračem više.

14:48h

Vode "ajkule" - 9:8, pogodio je Đurđić u napadu s igračem više.

14:48h

Tajm-aut Gojkovića, Crna Gora ima napad s igračem više na 6.07 do kraja i juri prvo vođstvo u drugom poluvremenu.

14:44h

Japan ima prvi napad u posljednjoj četvrtini.

14:43h

Neriješeno je nakon tri četvrtine - 8:8. Lazović je skinuo zicer u posljednjem napadu Japanaca, to mu je 14 odbrana.

14:41h

Perković pronalazi put do mreže kada to ostalima nije jednostavno - 8:8.

14:39h

Japan čuva vođstvo - 8:7 poslije gola Takate.

14:36h

Perković je maestralno pogodio za 7:7 u napadu s igračem više.

14:35h

Opet vodi Japan - 7:6 nakon napada s igračem više u kojem je na golu naše selekcije bio Đurđić zbog isključenja Lazovića.