Klasik pripao Hrvatskoj, "barakude" bolje od Srbije za plasman u polufinale

U derbiju je bilo 14:12

9962 pregleda 28 komentar(a)

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Klasik u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva je pripao Hrvatskoj - "barakude" su savladale Srbiju i idu u borbu za medalju.

Bilo je 14:12 za tim Ivice Tucaka koji je otpor "delfina" slomio u drugom poluvremenu.

U prvom se igralo gol za gol, potom je bilo 5:5, a u trećoj je Hrvatska prvi put stigla do tri gola prednosti - imala je 8:5, pa 9:6, ali se Srbija nije predavala.

Dušan Mandić (postigao je tri gola zaredom u 3. dionici) i Strahinja Rašović su čuvali nadu u preokret, ali su Hrvati četiri minuta prije kraja ponovo stigli do tri gola prednosti poslije pogotka Andrije Bašića - 13:10.

Tada je i postalo jasno da Srbija nema šansi da preokrene, a tačku na meč je stavio Josip Vrlić parabolom minut i 55 prije kraja za 14:11...

Jerko Marinić-Kragić, Marko Žuvela, Franko Lazić i Josip Vrlić su bili dvostruki strijelci za Hrvate, dok se Mandić upisao četiri puta u kapici Srbije...

Hrvatska će u polufinalu igrati sa pobjednikom duela Crna Gora - Španija koji je na programu od 19.30.