Crna Gora se herojski borila protiv sjajne Španije, Đurđić umalo izborio peterce

"Ajkule" u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva poražene od Španije 7:6, Bogdan Đurđić 23 sekunde prije kraja pogodio prečku

37182 pregleda 51 komentar(a)
Kanstantin Averka na današnjem meču, Foto: Fina
Ažurirano: 29.06.2022. 21:06h
Završeno
20:35h

Vaterpolisti Crne Gore nisu uspjeli da drugi put u istoriji stignu do polufinala svjetskih prvenstava. Tim Vladimira Gojkovića je pružio sjajan otpor Španiji, koja je uz Mađarsku najveći favorit za zlato, i bila na pragu peteraca.

Nakon što su se odbranile sa igračem manje, "ajkule" su 50-ak sekundi prije kraja krenule u napad pri vođstvu rivala 7:6, a odgovornost je preuzeo Bogdan Đurđić.

Budvanin, koji je na ovom šampionatu pokazao da će biti lider reprezentacije, pogotovo u ključnim trenucima, šutirao je iz faula sa gotovo sedam metara, lopta je prošla pored golmana Unaija Agirea, ali se umjesto mreže zatresla prečka...

Tako je, nažalost, propala šansa da se petercima odlučuje ko će u polufinale na megdan Hrvatskoj.

Crna Gora će u Budimpešti morati da se zadovolji borbom za plasman od 5. do 8. mjesta, u kojoj joj je prvi rival Srbija. Razloga za tugovanje nema, jer je ova mlada ekipa pokazala da će, uz nekoliko izmjena, biti konkurent za medalje na svakom takmičenju koje slijedi.

Možda vrhunac stigne na Olimpijskim igrama u Parizu, gdje bi prokletstvo moglo da se prekine...

20:29h

Kakva šteta! Bogdan Đurđić na 23 sekunde prije kraja, sa 6-7 metara pogađa prečku. Španija pobjeđuje 7:6.

"Ajkule" će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta, rival je Srbija.

Izmjena: 20:35h
20:28h

Španci ne koriste napad sa igračem više. Prvo blok Matkovića, pa odbrana Lazovića!

20:27h

Averka smanjuje na 7:6 na 95 sekundi do kraja u napadu sa igračem više.

20:25h

Mršić gubi loptu, Španci opet pogađaju stativu. Gojković uzima još jedan tajm-aut na dva minuta i sedam sekundi do kraja.

20:24h

"Ajkule" nisu ni šutnule, izgubljena lopta zbog pasa u dva metra. Bustos pogađa stativu, utakmica je još "živa".

20:22h

Crna Gora dobija igrača više na tri minuta i 44 sekunde do kraja, Vladimir Gojković uzima tajm-aut.

20:21h

Španija ne koristi napad sa igračem više, a onda Agire lako zaustavlja šut Vučurovića.

Jedini ljevak u kapici Crne Gore je isključen, a Maljarać nepuna četiri minuta prije kraja pogađa za 7:5.

20:19h

Agire brani šut Matkovića, a u nastavku akcije sudije su vidjele kontrafaul Perkovića, iako ga je Španac držao za vrat.

20:19h

Crna Gora ne koristi ni drugi napad u posljednjoj četvrtini. Zapravo, nije ni šutnula, jer ne može da se oslobodi pritiska rivala.

20:18h

Opet sreća za Crnu Goru,.Larumbe pogađa prečku.

20:17h

Lazović brani zicer De Torou sa dva metra!

20:14h

Pred osam minuta odluke je 6:5 za Španiju. Bogdan Đurđić je sa dva gola vratio „ajkule” u igru, a onda i „maherski” pomjerio loptu Sanauži prije izvođenja peterca.

Sudije to nisu vidjele, zbog toga je minimalna razlika na kraju 3. četvrtine.

20:13h

Novi peterac za Španiju, Felipe Perone je sjajno uplivao. I opet ga Španci ne koriste, jer je ispala lopta Sanauži!

20:11h

Bomba Đurđića za 6:5!

20:09h

Bogdan Đurđić prekida post i u napadu sa igračem više smanjuje na 6:4 na dva minuta i 20 sekundi do kraja 3. četvrtine.

20:08h

Španija vodi 6:3, iz igre pogađa Kabanas.

20:07h

"Ajkule" opet ne koriste brojčanu prednost u bazenu, Dušan Matković poslije loše akcije pogađa prečku.

20:06h

Ni Španija ne koristi prvi napad sa igračem više u 3. četvrtini, u kojoj je prošlo četiri minuta.

20:04h

"Ajkule" se muče sa presingom Španaca, potrebno im je mnogo vremena da donesu loptu na pet-šest metara od gola protivnika. Zbog toga im je i sve teže teško da probiju Agirea.