„Ajkule” poražene od Srbije, sa SAD ili Mađarskom za 7. mjesto

Ažurirano: 01.07.2022. 15:41h
Završeno
15:30h

Vaterpolisti Crne Gore igraće za 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Tim Vladimira Gojkovića je poražen od Srbije 10:7 (2:2, 3:2, 3:2, 2:1), u meču u kojem je samo jednom vodio (3:2).

„Delfini” su u 3. četvrtini prvi put došli na plus dva, a onda sredinom posljednje dionice i do tri razlike (9:6).

Tada je praktično sve bilo riješeno.

Rival Crne Gore u meču za 7. mjesto biće poraženi iz duela Mađarske i SAD, zakazanog za 21 čas.

Bogdan Đurđić je i protiv Srbije bio najbolji u timu Crne Gore sa tri gola, dva je dao Vlado Popadić, a po jedan Marko Mršić (iz peterca) i Miroslav Perković.

Petar Tešanović je odbranio 11 šuteva, a najčešće je vadio loptu iz mreže poslije šuteva Nikole Jakšića i Strahinje Rašovića (po tri puta).

Izmjena: 15:41h
15:29h

Bogdan Đurđić je odličnom reakcijom zaustavio napad Srbije sa igračem više, Vladimir Gojković uzeo tajm-aut na 94 sekunde do kraja, ali je akcija završena izgubljenom loptom.

15:28h

Crna Gora propušta još jedan napad, poraz je sada neizbježan.

15:26h

Kotoranin u kapici Srbije, Nemanja Vico, iznudio je peterac i treće isključenje Uroša Čučkovića, precizan je Marko Radulović na 2:43 do kraja.

15:24h

Vlado Popadić daje gol sa igračem više na nepuna četiri minuta do kraja - 7:9.

15:22h

Crna Gora nije iskoristila četiri napada u posljednjoj četvrtini, najbliže je bila kada je Bogdan Đurđić pogodio prečku, a kazna stiže - Strahinja Rašović u akciji sa igračem više daje svoj treći gol i prvi put donosi plus (9:6) na 4:34 do kraja.

15:16h

Odbranile su se "ajkule" - 8:6 u korist Srbije nakon tri četvrtine.

15:15h

Na 19 sekundi do kraja 3. četvrtine Srbija ima napad s igračem više i šansu da ode na plus tri. Tajm-aut Savića.

15:13h

Srbija ponovo ima sigurnih plus dva - 8:6, upisao se Strahinja Rašović.

15:12h

Đurđić je siguran u napadu s igračem više, sada je 7:6 za Srbiju.

15:09h

Opet majstorija Jakšića, opet je minus dva - 7:5 za Srbiju.

15:07h

Crna Gora je smanjila na 6:5 nakon pogotka Popadića u napadu s igračem više.

15:05h

Prvi put jedan tim ima dva gola prednosti. Strijelac je Vico za 6:4 u korist Srbije.

15:01h

Počela je treća četvrtina.

14:58h

Poluvrijeme - Srbija vodi 5:4, pogodio je Drašović u napadu s igračem više.

14:56h

Tajm-aut Gojkovića na 53 sekunde do kraja druge četvrtine, Crna Gora ima napad s igračem više.

14:54h

Đurđić ne griješi - 4:4, novi gol u napadu s igračem više.

14:53h

Opet Srbija ima prednost - vodi 4:3 poslije gola Jakšića.

14:49h

Odmah izjednačenje - gol Lazića za 3:3.

14:48h

Prvo vođstvo naše selekcije - Perković je strijelac za 3:2 u napadu s igračem više.