Dominacija "furije" protiv Hrvatske: Španija i Italija u reprizi borbe za zlato iz 2019.

Španci će se boriti za titulu u Budimpešti

19954 pregleda 0 komentar(a)

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

U finalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu će igrati iste ekipe kao prije tri godine u Gvangdžuu - Italija i Španija.

"Azuri" su ranije danas savladali Grčku 11:10, a Španci - koji su u četvrtfinalu eliminisali Crnu Goru tijesnom pobjedom 7:6 - deklasirali su Hrvatsku (10:5).

Nije bilo dileme u drugom polufinalnom okršaju, jer je "crvena furija" zagospodarila bazenom od sredine druge četvrtine.

Nakon tri izjednačenja na startu, tim Davida Martina je na poluvremenu imao dva gola prednosti (5:3), a onda u nastavku lako čuvao sigurnih plus tri.

"Barakude" su pokušale sve, selektor Ivica Tucak je na polovini meča zamijenio i golmana (Marko Bijač je ušao umjesto Tonija Popadića), ni to nije pomoglo.

Alvaro Granados je četiri puta tresao mrežu, po dva gola su postigli Blai Maljarah i Bernar Sanauža, a po jedan Alberto Munaris i Migel de Toro.

Kod Hrvata, dvostruki strijelac je bio Luka Bukić.

Duel za zlato Italije i Španije prije tri godine je pripao Setebelu koji je bio ubjedljiv (10:5).

Finale u Budimpešti je u nedjelju u 20 sati, a duel za bronzu - između Grčke i Hrvatske - planiran je za 17.