„Ajkule” igrale tek kad je sve riješeno, poraz od Mađarske za 8. mjesto

Tim Vladimira Gojkovića drugi put izgubio od domaćina šampionata - 8:6

35321 pregleda 31 komentar(a)
Ažurirano: 03.07.2022. 14:00h
Završeno
13:59h

Vaterpolisti Crne Gore završili su Svjetsko prvenstvo u Budimpešti na 8. mjestu, drugim porazom od Mađarske - 8:6 (1:0, 4:2, 2:1, 1:3).

„Ajkule” su na bazenu „Alfred Hajoš” upisale četiri poraza (gubili i od Španije i Srbije) i tri pobjede (protiv Gruzije, Brazila i Japana).

U današnjem duelu su bili u podređenom položaju sve do posljednje dionice, jer su domaći bili izuzetno motivisani da razočaravajući nastup na šampionatu, na kojem su bili glavni favoriti za zlato, završe pobjedom.

Tim Vladimira Gojkovića je prvi gol postigao polovinom 2. četvrtine, kada je pogodio Dušan Matković, a u posljednjoj dionici je imao i minus pet (8:3).

Tada kao da su se Mađari „ugasili”, pa je Miroslav Perković smanjio sa dva vezana gola, a potom i Kanstantin Averka pogodio za 8:6 na dva i po minuta do kraja.

Četrdeset sekundi kasnije, Crna Gora je dobila napad sa igračem više, Gojković uzeo tajm-aut, ali je Averka pogodio prečku.

Perković, Matković i Averka su se upisali po dva puta, ali se od Bjelorusa koji je dobio crnogorski pasoš mnogo više očekivalo na ovom šampionatu.

13:56h

Ni Đurđić ne koristi napad sa igračem više na 50 sekundi do kraja, poraz je neminovan.

13:55h

Ništa od gola, Averka pogađa prečku.

13:54h

"Ajkule" stižu do iznenađujuće šanse da "zakuvaju" utakmicu. Dobijaju igrača više na minut i 50 sekundi do kraja, Gojković uzima tajm-aut.

13:53h

Treći vezani gol Crne Gore, pogađa Kanstantin Averka.

13:48h

Novi gol Perkovića, ovog puta srećan. Bogdan Đurđić je pokušao da lobuje golmana Mađarske Martona Levaija, koji je spustio loptu pravo na ruku centru "ajkula" - 8:5.

13:46h

Miroslav Perković koristi napad sa igračem više.

13:45h

Nova greška Crne Gore u odbrani, Zalanki je povisio na 8:3.

13:44h

Tešanović brani zicer u napadu sa igračem više, pa onda i još dva šuta Mađara. Ima sedam odbrana, a u igru je ušao na poluvremenu.

13:41h

Kraj treće četvrtine - Mađarska vodi 7:3.

13:40h

Nađ u napadu s igračem više vraća Mađarsku na četiri razlike - 7:3.

13:37h

Gol Averke uz pomoć bloka Mađara - 6:3.

13:32h

Najveća prednost Mađarske - 6:2 poslije gola Varge.

13:30h

Na golu naše selekcije je sada Tešanović.

13:27h

Počelo je drugo poluvrijeme meča u kojem Mađari imaju potpunu kontrolu i igre i rezultata.

13:25h

Kraj druge četvrtine - Mađarska vodi 5:2, Vamoš je matirao Lazovića sedam sekundi prije kraja.

13:21h

Prvi igrač više naše selekcije i gol - 4:2, drugi pogodak Matkovića.

13:19h

Opet Mađarska ima tri gola prednosti - 4:1. Strijelac je Janšik.

13:18h

Konačno gol naše selekcije - pogodio je Matković na 4.06 do kraja druge četvrtine.