Napad ispod svakog nivoa: Crna Gora dala samo šest golova i izgubila od Srbije

23608 pregleda 47 komentar(a)

Katastrofalnom igrom u napadu, uz bezbroj grešaka, konfuznih reakcija, loših odluka i šuteva, crnogorski vaterpolisti poraženi su od Srbije 8:6 u meču sa peto mjesto na finalnom turniru Svjetske lige.

Prije pet dana Crna Gora je istog rivala u grupi pobijedila tako što je postigla 16 golova (primila je osam), u posljednjem meču turnira u Strazburu dala je samo šest.

To je učinak ispod svakog nivoa, neiskustvo ne može i ne smije da bude opravdanje, bilo je previše toga negativnog da bi se pripisalo godinama igrača i stažu u nacionalnom timu i na velikim takmičenjima.

Napadački problemi nisu novost, bilo ih je mnogo i na Svjetskom prvenstvu prošlog mjeseca, kao i minulih dana (osim u duelu sa Srbijom), a ova utakmica je bila vrhunac nemoći.

Umor - vjerovatno ima i toga, ali bilo je borbe u odbrani i čvrstih duela, tako da je napad, izgleda, hronična boljka, koji stvara ozbiljne probleme u svakom iole ozbiljnijem meču. I to već duže vrijeme...

Srbija je od starta kontrolisala rezultat, prvi gol "ajkule" su postigle u 2. minutu druge četvrtine.

Rival je poveo 5:2, Dušan Matković sa dva gola vratio nadu u povoljan epilog početkom posljednjeg perioda (5:4), ali se srpski tim brzo odlijepio na 7:4, pa 8:5 i sve je bilo riješeno...

Tri gola postigao je Dušan Matković, po jedan Vladan Spaić, Konstantin Averka i Stefan Vidović.