„Ajkule” uz oscilacije lako savladale Gruziju, napad na momente izvanredan

Vaterpolisti Crne Gore na startu Evropskog prvenstva u Splitu savladali Gruziju 14:11 i na mahove pokazali da bi napad, u kojem su se mučili na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti i Superfinalu Svjetske lige u Strazburu, mogao da im bude veliko oružje

22333 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 29.08.2022. 12:54h
Završeno
11:37h

Da nisu prespavali kraj 2. i početak 3. četvrtine, utisak o igri vaterpolista Crne Gore bi bio sjajan.

I ovako, ipak, ima dosta razloga za zadovoljstvo - „ajkule” su na startu Evropskog prvenstva u Splitu savladale Gruziju 14:11 i na mahove pokazale da bi napad, u kojem su se mučile na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti i Superfinalu Svjetske lige u Strazburu, mogao da im bude veliko oružje.

Tim Vladimira Gojkovića je od početka rešetao mrežu Iraklija Razmadzea, pa je na isteku 14. minuta poveo 9:4.

Tada je stao, što je legija stranaca u selekciji Dejana Stanojevića iskoristila da priđe na 9:8, a centar Fabio Baraldi je čak i pogodio prečku i umalo donio izjednačenje.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, Vladan Spaić

To kao da je probudilo Crnu Goru, koja je za 139 sekundi dala četiri gola, opet otišla na rekordnih plus pet i rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji je bio Kanstantin Averka sa četiri gola, po dva su dali kapiten Marko Petković, Aleksa Ukropina i centri Miroslav Perković i Vladan Spaić, a po jedan Dušan Matković i Bogdan Đurđić.

Crna Gora sljedeći meč u srijedu od 14 časova igra protiv autsajdera grupe A, Slovačke, a u petak od 19 će se za 1. mjesto boriti sa Italijom.

Izmjena: 12:54h
11:36h

Peti gol Jelače, ovaj ide "na dušu" Lazoviću. Do kraja je 19 sekundi, Gojković uzima tajm-aut.

11:34h

Marko Jelača je četvrtim golom stigao Averku na čelu liste strijelaca - 14:10 u pretposljednjem minutu.

11:33h

Averka ne koristi dva zicera zaredom za plus šest.

11:29h

Sjajan pas Ukropine i prvi gol za Dušana Matkovića.

11:26h

Bizadze smanjuje na 13:9.

11:25h

Dejan Lazović je odbranio peterac Dušanu vasiću.

11:18h

Sjajan pas Vasilija Radovića, Miroslav Perković je iznudio peterac, koji realizuje Averka za povratak na rekordnih plus pet (13:8). Za 139 sekundi četiri gola i kraj muka sa Gruzijom, koja je na 9.8 pogodila prečku.

11:16h

Sada i Vladan Spaić koristi napad sa igračem više, treći gol Crne Gore za 95 sekundi i bezbjednih četiri razlike (12.8).

11:15h

Treći gol naturalizovanog Bjelorusa Averke, Crna Gora bježi na bezbjednih plus tri (11:8).

11:13h

Lošu seriju prekida Miroslav Perković nakon isključenja sugrađanina Sarića i pogađa za 10:8. To je prvi gol „ajkula” nakon sedam minuta i 25 sekundi.

11:12h

Agonija u napadu se nastavlja, bivši golman Primorca Šubladze krade loptu upućenu ka centru Miroslavu Perkoviću. Srećom, Italijan Fabio Baraldi pogađa prečku, nema izjednačenja.

11:11h

Nakon devet golova za 14 minuta, Crna Gora nije zatresla mrežu više od šest minuta. I kazna stiže - Novljanin Jovan Sarić je realizovao peterac za 8:9.

11:09h

Ovo je već opasno, Gruzijci pogađaju opet kada se vraćao isključeni igrač Crne Gore. Nika Šušijašvili je smanjio na 9:7 u 4. minutu 3. četvrtine, serija je 0.3.

11:05h

Crna Gora ne koristi napad sa igračem više, šut Ukropine je blokiran, a Đurđić pogađa prečku.

11:05h

Opet gol Gruzije sa igračem više, opet pogađa Boris Vapenski za 9:6.

11:00h

Poluvrijeme u Splitu, Crna Gora vodi četiri razlike protiv Gruzije (9:5). Jedino što nije idealno u igri tima Vladimira Gojkovića je odbrana sa igračem manje, jer su izabranici Dejana Stanojevića iskoristili četiri od pet šansi kada su imali brojčanu prednost.

11:00h

Peti put igrač više za Gruziju, selektor Dejan Stanojević je uzeo tajm-aut, a Boris Vapenski pogodio nakon što se Crna Gora kompletirala.

10:56h

Sve je u znaku dvojke - drugi gol i Alekse Ukropine, Crna Gora vodi 9:4 na dva minuta i dvije sekunde do kraja 2. četvrtine.

10:54h

„Ajkule” tri puta u dva napada pogađaju okvir gola i prvi put ne koriste igrača više.