"Ajkule" u četvrtfinalu: Sada je sve podređeno Mađarskoj

Naši vaterpolisti savladali Rumuniju 13:8

30056 pregleda 8 komentar(a)
Ažurirano: 04.09.2022. 16:36h
Završeno
16:09h

Nije bilo lako kao što govori rezultat (13:8), ali na kraju je najvažnije da su se crnogorski vaterpolisti plasirali u četvrtfinale EP.

Rumunija je mučila "ajkule" dvije i po četvrtine, prijetila iz svih oružja, ali tim Vladimira Gojkovića je bio pravi kada je to bilo i najpotrebnije.

Centri su pravili razliku, a vanjski igrači pogađali za na kraju ubjedljivih 13:8 - za dobru uvertiru za meč sa Mađarskom koji je na programu u utorak (15 sati).

Rumunija je na početku 3. perioda izjednačila na 6:6, nakon toga više nije mogla da parira, posljednji put je bila relativno blizu na 9:7...

"Zadovoljan sam kako je ekipa reagovala, bekovi su bili fantastični - odradili su veliki posao proti rumunskih centara koji su u grupi dominirali. Naši centri su bili takođe veoma dobri, posebno su donijeli mnogo isključenja u trećoj i četvrtoj četvrtini. Prije toga je trebalo da ih još više koristimo, jer smo znali da imamo prednost na dva metra", rekao je Gojković za RTCG.

Po tri gola su u našem timu postigli Marko Petković i Bogdan Đurđić, po dva su dali Aleksa Ukropina i Konstantin Averka, a po jedan Vasilije Radović, Miroslav Perković i Vladan Spaić.

CRNA GORA - RUMUNIJA 13:8 (2:3, 4:2, 3:2, 4:1)

Split - "Spaladium arena". Gledalaca: 150. Sudije: Margeta (Slovenija), Dervo (Francuska). Igrač više: Crna Gora 11 (6), Rumunija 6 (3). Peterci: Crna Gora 2 (-).

Crna Gora: Lazović (13 odbrana), Murišić, Radović 1, Averka 2, Vujović, Popadić, Perković 1, Đurđić 3, Ukropina 3, Spaić 1, Matković, Petković 3, Tešanović.

Rumunija: Cik (12 odbrana), Neamtu 3, Judean 1, Fulea 1, Antipa, Prioteasa, Vranceanu 1, Remeš 1, Kolodrovski, Đorđesku 1, Dinca, Vanšik, Mihaluca.

Izmjena: 16:36h
16:04h

Kraj utakmice - Crna Gora je savladala Rumuniju 13:8 i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Za plasman u polufinale će se boriti sa Mađarskom u utorak.

16:03h

Ukropina je strijelac za 13:8, Crna Gora je u četvrtfinalu EP.

16:01h

Plus četiri, gol Đurđića - 12:8 na minut i 53 do kraja.

15:53h

Gojković je zvao tajm-aut na 6.27 do kraja meča - Crna Gora će imati napad sa igračem više i šansu da povede 10:7.

15:52h

Spaić nije iskoristio zicer u napadu sa igračem više, ostalo je 9:7.

15:49h

Prvi napad u posljednjih osam minuta ima Crna Gora.

15:48h

Crna Gora ima dva gola prednosti na kraju treće četvrtine - vodi 9:7.

15:47h

Ni drugi peterac nije realizovala Crna Gora, Tic je odbranio šut Averke.

15:44h

Pogodak Đorđeskua za 9:7.

15:43h

Prvi put Crna Gora ima tri gola prednosti - Ukropina je bio strijelac u napadu sa igračem više za 9:6.

15:39h

Plus dva imaju "ajkule" - kontranapad i siguran je bio Petković - 78:6.

15:38h

Averka vraća prednost "ajkulama" - 7:6 nakon gola u napadu sa igračem više.

15:37h

Novo izjednačenje, nakon greške naše odbrane je sam ostao Judean i pogodio za 6:6.

15:34h

Počela je treća četvrtina.

15:31h

Poluvrijeme - vodi naša selekcija 6:5.

"Ajkule" su gubile nakon prvih osam minuta 3:2, onda su u dva navrata imale po dva gola prednosti, ali Rumunija se ne predaje.