„Ajkulice” preokretom za pamćenje porazile Hrvate, sa Grčkom za finale

Iako je pet minuta prije kraja gubio 9:6, tim Veljka Uskokovića savladao Hrvatsku 10:9. Za finale sa pobjednikom meča Gruzija - Grčka
2416 pregleda 0 komentar(a)
Mladi vaterpolisti Crne Gore, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 25.07.2019. 20:44h

Preokret za pamćenje i polufinale Evropskog prvenstva - iako je gubila 9:6 na pet minuta do kraja, U15 vaterpolo selekcija Crne Gore je savladala Hrvatsku 10:9 i ušla u borbu za medalje.

Djelovalo je da je sve izgubljeno kada je Robert Stojanac zaokružio seriju 4:0 i donio mladim „barakudama” prvu osjetnu prednost u meču koji se do tada igrao gol za gol.

Veljko Uskoković je tada uzeo tajm-aut, nakon kojeg su „ajkulice” odigrale spektakularno i stigle do polufinala. Odmah je smanjio Miloš Vukšić, potom je Neđo Baštrica iskoristio igrača više, da bi 58 sekundi prije kraja istu prednost u pogodak pretvorio Balša Vučković za izjednačenje.

Imali su Hrvati napad, ali ga nisu iskoristili, što je kaznio Josip Rajhel i donio veliku pobjedu Uskokovićevom timu.

Rajhel, Vukšić, Vučković i Vladan Vukićević su po dva puta tresli mrežu, a po jednom Baštrica i Mlađan Janović.

Crna Gora će u polufinalu igrati sa Grčkom, koja je dobila posljednji četvrtinu 5:2 i slomila otpor Gruzije (12:10).

U drugom polufinalu će se sastati Italija i Mađarska, koje su bile bolje od Španije (6:5 nakon peteraca, u regularnom toku 3:3), odnosno Srbije (12:11).