„Ajkulice” progutale „kengure” za četvrtfinale

Crna Gora slavila 16:5 protiv Australije. U četvrtfinalu u petak (20.40) protiv Mađarske
167 pregleda 2 komentar(a)
Veljko Uskoković, Foto: Wc2017.srbwp.rs
Ažurirano: 10.08.2017. 20:06h

Poslije čudnog meča sa Japanom, koji su mladi vaterpolisti Crne Gore dobili sa nesvakidašnjih 18:17 nakon preokreta u drugom poluvremenu, strahovalo se od meča sa Australijom u osmini finala.

Za to nije bilo razloga - „ajkulice” su progutale „kengure” (16:5) i domogle se četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Beogradu.

Na putu ka polufinalu stoji im Mađarska, a meč je zakazan za petak veče u 20.40 časova.

Crna Gora je dominirala od starta i golovima Vladana Spaića, Alekse Ukropine, Filipa Gardaševića i Blaža Mitrovića povela 4:0 već u 5. minutu.

Tada je bilo jasno ko će trijumfovati, samo se postavljalo pitanje kolika će biti razlika.

Do kraja se mreža nemoćnih Australijanaca tresla toliko lako da sigurno ni Mađari nisu mirni pred sjutrašnji meč, iako su u Beogradu upisali četiri ubjedljive pobjede - protiv Južne Afrike (26:2), Italije (7:2), Egipta (22:5) i Kanade (17:6).

Ako budu igrali kao večeras, možda će puleni Veljka Uskokovića i imati šansu protiv najbolje ekipe grupne faze...

Crna Gora - Australija 16:5 (4:1, 4:2, 3:1, 5:1)

Beograd - Bazen „Milan Gale Muškatirović”. Gledalaca: 150. Sudije: Kiranis (Grčka), Bender (Njemačka). Igrač više: Crna Gora 16 (8), Australija 12 (4).

Crna Gora: Tešanović (šest odbrana), Matković 1, Franeta 1, Saveljić 1, Mitrović 3, Vujašević, Ukropina 2, Gardašević 1, Radović 2, Moskov 2, Spaić 2, Grgurević 1, Mandić (dvije odbrane).

Australija: Porter (devet odbrana), Nengl, Hol, Elfik, Pat 1, Halam 1, Ensti, Holden 1, Kirjaku 1, Vos 1, Nigas, Volohan, Vilijams.