Bez iznenađenja u kvalifikacijama, poznati svi učesnici EP u vaterpolu - Vijesti.me
ŽRIJEB JE 22. OKTOBRA

Bez iznenađenja u kvalifikacijama, poznati svi učesnici EP u vaterpolu

Damir Crepulja sa Gruzijom ide u Budimpeštu, plasirali se i Francuzi sa crnogorskim trenerom Nenadom Vukanićem

Damir Crepulja
Damir Crepulja (Foto: Facebook)

Lista od 16 reprezentacija koje će učestvovati na Evropskom prvenstvu u vaterpolu  (januar 2020. godine u Budimpešti) kompletirana je nakon što su odigrana četiri kvalifikaciona turnira.

Iznenađenja nije bilo, pa su posljednjih osam viza za kontinentalno takmičenje izborili Gruzija, Njemačka, Slovačka, Francuska, Rumunija, Malta, Turska i Holandija.

Gruzija, za koju nastupa Kotoranin Damir Crepulja, organizovala je i osvojila turnir u Tbilisiju, u konkurenciji Njemaca i Švajcarske.

Grupa B je odigrala i slovačkom Novakiju - domaćin je bio ubjedljiv sa tri trijumfa, dok su Francuzi, na čijoj klupi je naš Nenad Vukanić, do Evropskog prvenstva došla rutinskim pobjedama nad Bjelorusijom i Ukrajinom.

Na Malti su Rumunija i domaća selekcija opravdale ulogu favorita u grupi u kojoj je bio i Portugal, a u D u Utrehtu su Turska i Holandija osvojile po četiri boda i osvojile prva dva mjesta ispred autsajdera Litvanije.

Gruzija, Njemačka, Slovačka, Francuska, Rumunija, Malta, Turska i Holandija su se tako pridružile Srbiji, Španiji, Hrvatskoj, Italiji, Grčkoj, Crnoj Gori, Rusiji i Mađarskoj, timovima koji su bili najbolje plasirani na EP u Barseloni 2017.

Žrijeb za Evropsko prvenstvo je 22. oktobra u Budimpešti.

REZULTATI KVALIFIKACIJA ZA EP:

GRUPA A

1. kolo:  Švajcarska - Njemačka 7:18; 2. kolo: Gruzija - Njemačka 9:7; 3. kolo: Gruzija - Švajcarska 24:7; Tabela: Gruzija 6, Njemačka 3, Švajcarska 0.

GRUPA B

1. kolo: Slovačka - Bjelorusija 19:4, Francuska - Ukrajina 20:5; 2. kolo: Slovačka - Ukrajina 16:5, Bjelorusija - Francuska 6:22; 3. kolo: Ukrajina - Bjelorusija 7:10, Slovačka - Francuska 9:6; Tabela: Slovačka 9, Francuska 6,  Bjelorusija 3, Ukrajina 0.

GRUPA C

1. kolo: Rumunija - Portugal 15:7; 2. kolo: Malta - Portugal 12.10; 3. kolo: Malta - Rumunjska 7:13; Tabela: Rumunija 6, Malta 3, Portugal 0.

GRUPA D

1. kolo: Holandija - Litvanija 21:4; 2. kolo: Turska - Litvanija 24:7; 3. kolo: Holandija - Turska 8:8; Tabela: Turska 4, Holandija 4, Litva 0.


Najčitanije iz sekcije Vaterpolo