Budva izgubila od Jadrana iz Splita, u baraž je vodi i remi protiv Primorca u posljednjem kolu

57 pregleda 0 komentar(a)
VK Budva Vido Lompar, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 17.03.2018. 20:50h

Budva nije matematički obezbijedila plasman u baraž za opstanak, pošto je praktično bez reakcije izgubila od splitskog Jadrana.

Hvatski tim je u Budvi slavio rezultatom 14:5 nakon što domaći tim čak 14 minuta nije mogao da pronađe put do mreže.

Jadran je poveo sa 2:0, Budvani smanjili na 2:1 devet sekundi prije kraja prve četvrtine, da bi potom na pogodak čekali sve do dva minuta prije kraja treće dionice kada je utakmica već bila riješena.

Crnu seriju prekinuo je Branko Franeta koji je smanjio na 11:2 u tom trenutku...

Budva je u posljednjih osam minuta donekle popravila utisak, ali to ne mijenja puno u borbi za baraž za opstanak.

Pred posljednju rundu tim Vida Lomparaima dva boda više od Primorja, koje je poraženo od Mladosti (18:5).

Budvu u posljednjem kolu čeka derbi sa Primorcem i remijem bi matematički izborila baraž, čak i u slučaju da Primorje savlada Jadran Carine u Igalu.

U A2 ligi, Kataro je u Budvi poražen od Šapca rezultatom 10:7.

Budva - Jadran Split 5:14 (1:3, 0:6, 1:3, 3:2)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Blašković (Hrvatska), Abramović (Crna Gora). Igrač više: Budva 5 (-), Jadran Split 8 (4). Peterci: Budva 1 (1), Jadran Split 2 (2).

Budva: Kralj (tri odbrane), Manojlović, S. Ćetković, Vuksanović 2, Mitrović, Jusuke, Adžić, Maksimović, Vujašević, Popović, P. Ćetković 1, Franeta 1, Krivokapić (četiri odbrane), Korać 1.

Jadran Split: Anić (osam odbrana), Goreta 3, Marinić Kragić 4, Srhoj 1, Butić 1, Pejković, Pauer, Marelja, Visković 1, Milardović 2, Šetka 2, Buzdovčić, Strujić (tri odbrane), Bušelić.