Crna Gora izgubila od Italije, "azurima" prvo mjesto u grupi

Minimalan poraz "ajkula" u Palermu - 11:10
2384 pregleda 0 komentar(a)
Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 29.01.2019. 20:40h

Crnogorski vaterpolisti su prepustili Italiji prvo mjesto u kvalifikacionoj grupi Svjetske lige.

"Ajkule" je koštao poraz u Palermu rezultatom 11:10 kojim su "azuri" preokrenuli stvari u svoju korist nakon poraza u Podgorici nakon peteraca (11:8).

Crna Gora ima za čim da žali nakon sicilijanskog duela, jer je u jednom momentu u trećoj četvrtini imala i tri gola prednosti (7:4), i to nakon serije 5:0 u kojoj domaćin skoro 12 minuta nije mogao do pogotka...

Sve to je, ipak, bio uvod u buđenje Italije, koja je u finišu treće i u četvrtoj četvrtini našla napadački ritam...

Naši vaterpolisti su imali dobru šansu da dođu do peteraca, ali je u posljednjem napadu s igračem više Draško Brguljan pogodio prečku.

Aleksandar Ivović je sa pet golova bio najbolji u našem timu, isti učinak je kod Italijana imao Franćesko di Fulvio.

ITALIJA - CRNA GORA 11:10 (4:2, 0:3, 3:2, 4:3)

Palermo - Olimpijski bazen. Gledalaca: 1.300. Sudije: Periš (Hrvatska), Vojvodin (Rusija). Igrač više: Italija 10 (4), Crna Gora 11 (3). Peterci: Italija 3 (2), Crna Gora 1 (1).

ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio 5, Molina, Filjoli 3, Fondeli, Veloto, Ećenike 1, Prešuti 1, Bodega 1, Ajkardi, Di Soma, Nikozija.

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Radović, Petković 1, Čučković, Popadić 1, Sarić, Đurđić, Ivović 5, Spaić 1, Drašković 1, Murišić, Kandić.