Naši vaterpolisti slavili u posljednjem meču u grupi rezultatom 13:5
56 pregleda 12 komentar(a)
Aleksandar Radović SP u Budimpešti, Foto: Fina-budapest2017.com
Ažurirano: 21.07.2017. 18:08h

Crna Gora je među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, na kraju je to uradila rutinski u grupi u kojoj je u sve tri utakmice bila apsolutni favorit.

Protiv Kanade nije išlo na startu, ali kasnije je sve bilo kako treba - "ajkule" su u posljednjem meču grupe A lako izašle na kraj sa Kazahstanom (13:5) i obezbijedile direktan plasman u četvrtfinale.

Naredni protivnik našoj selekciji biće bolji iz duela Grčke i Japana u osmini finala.

Grci i Japanci se sastaju u nedjelju, a naš tim naredni meč igra tek u utorak - ima dovoljno vremena da pripremi četvrtfinale, a onda i da pokuša da napravi korak više i tek drugi put u istoriji se plasira u polufinale Svjetskog prvenstva.

Realno je da tim Vladimira Gojkovića čeka meč sa Helenima u četvrfinalu, ali Japan ima poštovanje svih na SP, pogotovo nakon što je u grupi deklasirao Sjedinjene Američke Države i eliminisao ih.

O duelu protiv Kazahstana rezultat govori sve. Crna Gora je vodila sa 7:0, a prvi gol je primila u drugom minutu treće četvrtine kada je Dejana Lazovića matirao Šmider.

Napad se ni nakon toga nije zaustavio, a partiju karijere u kapici reprezentacije odigrao je Uroš Čučković - bek mađarskog Egera je dao četiri gola iz isto toliko šuteva.

Iz naše grupe su plasman u osminu finala izborili Brazil i Kazahstan, dok je Kanada, koja je jedina napravila iznenađenje i uzela bod Crnoj Gori, bila posljednja i čeka je razigravanje za plasman od 13. do 16. mjesta.

Crna Gora - Kazahstan 13:5 (2:0, 4:0, 3:2, 4:3)

Budimpešta - Bazen “Alfred Hajoš”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Stavridis (Grčka), Rotsart (SAD). Igrač više: Crna Gora 7 (5), Kazahstan 4 (-). Peterci: Crna Gora 1 (-), Kazahstan 1 (-).

Crna Gora: Lazović (sedam odbrana), Dr. Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Da. Brguljan 1, A. Radović 2, Drašković, Ukropina 1, Đ. Radović 1, Mišić 1, Čučković 4, Murišić 1, Šćepanović (jedna odbrana).

Kazahstan: Mahmetov, Medvedjev, Švedov, Pilipenko, Altajer, Šmider 1, Šakenov, Verdeš 1, Ukumanov 2, Rudaj 1, Manafov, Turlikanov, Šlemov (devet odbrana).

TOK MEČA

Crna Gora je u četvrtfinalu.

13:5 - Ukorpina je postigao posljednji gol na meču.

12:5 - Verdeš (1.01).

12:4 - Draško Brguljan u napadu s igračem više vraća osam golova prednosti (2.05).

11:4 - Ukumanov je pogodio za Kazahstance (2.34).

11:3 - Čučković je postigao četvrti gol na meču (2.58).

10:3 - Čučković (3.41).

9:3 - Rudaj je matirao Šćepanovića (5.55).

Aleksa Ukropina nije iskoristio peterac, pogodio je stativu.

Prvi napad u posljednjih osam minuta ima Crna Gora, ali je dosuđen kontrafaul Murišiću.

9:2 - Aleksandar Radović sada nije pogriješio iz kontranapada. Crna Gora na kraju treće četvrtine ima sedam golova prednosti.

Aleksandar Radović je šutirao pored gola.

Tajm-aut Gojkovića, Crna Gora će imati napad s igračem više.

Nije iskoristio Kazahstan ni treći napad s igračem više u ovom meču.

Tajm-aut selektora Kazahstana.

8:2 - Čučković je strijelac u napadu s igračem više (3.27).

7:2 - Ukumanov (4.30).

7:1 - Šmider je pogodio, Kazahstan se napokon upisao u ovom meču (6.22).

7:0 - Đuro Radović je dao gol u napadu s igračem više (6.59).

Počela je treća četvrtina, opet prvi napad ima Crna Gora.

Kraj prvog poluvremena - sigurnih 6:0 ima Crna Gora.

6:0 - Prvi gol Darka Brguljana, pogodio je u napadu s igračem više 11 sekundi prije kraja prvog poluvremena.

Tajm-aut Gojkovića.

5:0 - Aleksandar Radović je dao gol poslije kontranapada (3.03).

Ni sada nema gola...

Kazahstanci imaju napad s igračem više, ali tek nakon tajm-auta.

Kazahstan je promašio i peterac - Ukumanov je pogodio stativu, a loptu je zakačio i Lazović.

Kazahstan je i dalje bez gola, prošlo je više od 11 minuta.

4:0 - Muršić se upisao u napadu s igračem više (5.45).

3:0 - Čučković pogađa za tri gola prednosti (6.36).

Crna Gora ima prvi napad u drugoj četvrtini.

Mišić je pogodio prečku u posljednjem napadu - Crna Gora na kraju prve četvrtine vodi sa 2:0.

Deset sekundi prije kraja prvog dijela igre, Gojković je tražio tajm-aut.

Tajm-aut Kazahstanaca na minut i 18 prije kraja prve četvrtine.

2:0 - Mišić je udvostručio prednost Crne Gore (2.22).

Đuro Radović nije iskoristio prvi napad s igračem više "ajkula".

1:0 - Petković postiže prvi gol na meču (4.53).

Dvije odbrane Lazovića na startu, Kazahstan ima treći napad zaredom.

Na golu Crne Gore je Dejan Lazović, koji je branio u drugom poluvremenu protiv Brazila.

Utakmica je počela, prvi napad ima Kazahstan.

Crnogorski vaterpolisti danas igraju odlučujući duel za prvo mjesto u grupi A na Svjetskom prvenstvu.

Rival je Kazahstan od 18.50 protiv kojeg je "ajkulama" dovoljan i remi kako bi obezbijedile prvu poziciju i plasman među osam najboljih ekipa na šampionatu u Budimpešti.

Od Crne Gore se, ipak, očekuje rutinska pobjeda, jer je razlika u kvalitetu dva tima ogromna.

Ako tim Vladimira Gojkovića osvoji prvo mjestu u grupi to znači da će naredni meč odigrati u utorak u četvrtfinalu, i to sa pobjednikom iz duela Grčke i Japana u razigravanju.

Iz naše grupe je eliminisana Kanada, koja je danas remizirala sa Brazilom (6:6).