Dva gola za Gruziju protiv Mađara dao je rođeni Kotoranin Damir Crepulja
56 pregleda 0 komentar(a)
Turska - Grčka vaterpolo Barselona 2018, Foto: Bcn2018/facebook
Ažurirano: 16.07.2018. 19:34h

Najubjedljiviju pobjedu u prvom kolu Evropskog prvenstva u vaterpolu ostvarila je Grčka.

Heleni su na startu grupe C opravdali ulogu favorita protiv Turske, i to su uraditi na spektakularan način - slavili su sa čak 27:1!

Turska je jedini gol dala dva minuta i 20 sekundi prija kraja prve četvrtine (za 2:1), i to je bilo sve...

Fudulis je postigao šet pogodaka iz sedam pokušaja, Vlahopulos i Junas su upisali po pet, četiri Dervisis...

U istoj grupi, Hrvatska je odradila rutinski posao protiv Holandije i trijumfovala rezultatom 15:8.

Vukičević je bio najefikasniji sa četiri pogotka, po tri su postigli Joković i Vrlić.

U grupi A, Mađarska je opravdala ulogu favorita protiv Gruzije - rezultat je bio 12:5.

Dva gola za Gruziju dao je rođeni Kotoranin Damir Crepulja.

Odlično otvaranje turnira je imala i Srbija, koja je sigurnom igrom savladala Rumuniju (11:5). U istoj grupi, Rusi su bili bolji od Slovačke (12:6).

Grupa A: Gruzija - Mađarska 5:12, Njemačka - Italija 1:14;

Grupa B: Crna Gora - Francuska 8:6, Malta - Španija (22.15);

Grupa C: Hrvatska - Holandija 15:8, Turska - Grčka 1:27;

Grupa D: Rusija - Slovačka 12:6, Srbija - Rumunija 11:5.