Favoriti opravdali očekivanja
2823 pregleda 2 komentar(a)
Hrvatski vaterpolisti, Foto: BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV
Ažurirano: 14.01.2020. 20:35h

Hrvatska vaterpolo reprezentacija otvorila je nastup na Evropskom prvenstvu u Budimpešti pobjedom protiv Njemačke sa 17:9 (1:2, 6:2, 6:1, 4:4).

Njemačka je dobila prvu četvrtinu sa 2:1, ali je ostatak susreta protekao je u dominaciji hrvatskih vaterpolista. Izabranici Ivice Tucka su do poluvremena okrenuli rezultat u svoju korist (7:4), nakon trećeg perioda imali su +8 (13:5).

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Lovre Miloš sa tri gola, dok su Ante Vukičević, Andro Bušlje, Loren Fatović, Luka Bukić i Josip Vrlić upisali po dva. Marko Bijač sakupio je 10, a Ivan Marcelić jednu odbranu.

Kod Njemaca najefikasniji su bili Marin Restović sa tri, te Ben Ribel i Moris Jengling sa po dva gola.

U drugom susretu iz grupe A Crna Gora je pobijedila Slovačku sa 15:4.

U drugom kolu, u četvrtak u 20.30 časova Crna Gora igra sa Hrvatskom.

Biće to odlučujuća utakmica za prvo mjesto u grupi koje osigurava direktan plasman u četvrtfinale.

A u grupi B, Srbija je teže nego što se očekivalo izašla na kraj sa Rusijom.

"Delfini" su sve vrijeme vodili, Rusi stizali, a na kraju je bilo 13:9 za četvorostrukog uzastopnog evropskog prvaka.

"Zbornaja" je posljednji trzaj imala pet minuta prije kraja kada je smanjila na 9:8, ali je već u narednom napadu Andrija Prlainović vratio plus dva i odbio nalet...

Prlainović je sa četiri pogotka bio i najefikasniji igrač utakmice.

U istoj grupi, Nizozemska je bila bolja od Rumunije 9:8.

Mađarska je u grupi C bila ubjedljiva protiv Turske (19:5), a Španija još ubjedljivija u duelu sa Maltom (23:7).