Jadran bez šansi protiv Primorja, Primorac slavio u Mariboru

Luka Sekulić, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 25.02.2015. 20:20h

Jadran je upisao treći vezani poraz u Ligi za prvaka, s tim što je ovaj posljednji, nakon onih protiv Radničkog i Mladosti, bio svakako najrealniji.

Novljani su izgubili od Primorja u Rijeci sa 14:6 u meču u kojem su teško mogli da pariraju domaćinu, jednoj od najboljih evropskih ekipa.

Crnogorskom šampionu je bio posebno dodatno otežan u odsustvu nekoliko prvotimaca, a u Rijeci je sve bilo jasno u prva tri minuta kada je domaćin poveo sa 3:0.

Luka Sekulić je nakon toga smanjio na 3:1 iz peterca i Jadran sve do posljednjeg minuta druge četvrtine nije mogao da pronađe put do mreže Frana Vićana.

Primorje je najveću prednost imalo u tri navrata kada je bilo devet golova razlike (11:2, 12:3 i 14:5).

U Ligi za plasman i opstanak, Primorac je pobijedio u gostima Branik (12:10) i to su mu prvi bodovi van Kotora ove sezone.

Sastav Miodraga Mirovića je dobro počeo, potom gubio sa dva razlike, ali je u posljednjoj četvrtini nadigrao rivala iz Slovenije i riješio je sa četiri gola razlike (6:2).

Nikolas Saveljić je dao pet golova, Dimitrije Kriještorac tri, a Janko Krivokapić i Goran Grgurević po dva.

Budva je u ovom kolu slobodna.

Primorje - Jadran 14:6 (4:1, 3:1, 5:2, 2:2)

Rijeka - Bazen na Kantridi. Sudije: Tioco, Banovac (Hrvatska). Igrač više: Primorje 4 (2), Jadran 4 (1). Peterci: Prmorje 2 (2), Jadran 1 (1).

Primorje: Vićan, Burić 1, Radu 2, Krapić 1, Peroš, Vrlić, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez 1, Šetka 5, Garsija 1, Lazović, Buljubašić 2.

Jadran: Kandić, Giga, Popadić, Sekulić 4, Vidović, Porobić, Banićević, Sarić 1, Mijušković, Spaić, Drašković 1, Bitadze, Tešanović, Radović.

Branik - Primorac 10:12 (1:2, 2:2, 5:2, 2:6)

Maribor - Gradski bazen. Sudije: Matijević (Hrvatska), Bojanić (Slovenija). Igrač više: Branik 6 (2), Primorac 6 (2).

Branik: Škrbić, Tomše 1, Kadivec 2, Stele, Globovnik 1, Stojanović 1, Pevec 1, Merlak, Uremović, Cirković 2, Rajšp 2, Gledec, Beton, Lilić.

Primorac: Stanović, Celatis, Kosić, Kriještorac 3, Matković, Latković, Adžić, Radonjić, Popović, Krivokapić 2, Vukasović, Grgurević 2, Andrović, Saveljić 5.