Novljani posljednji meč na turniru igraju sjutra sa Jadranom iz Splita
Vladan Spaić, Foto: R. Milić
Ažurirano: 08.09.2017. 19:45h

Vaterpolisti Jadran Carina su upisali drugu pobjedu na turniru na Škveru.

Nakon Crvene zvezde, crnogorski šampion je savladao mađarski Miškolc rezultatom 9:7, a u subotu od 20 časova će odigrati posljednji meč na turniru - protivnik je splitski Jadran.

Jadran je od starta nametnuo svoj ritam protiv Miškolca, vodio je početkom druge četvrtine i sa 6:2, a rival je do poluvremena prišao na minus jedan - 6:5.

Miškolc nijednom nije izjednačio u ovoj utakmici, a još dva puta je u drugom poluvremenu bio na gol zaostatka (7:6, pa 8:7).

Posljednji pogodak na meču dao je Filip Gardašević minut i 18 sekundi prije kraja.

Gardašević, povratnik u Jadran Dragan Drašković, Vladan Spaić i Danil Merkulov su postigli po dva gola za tim Vladimira Gojkovića, a upisao se i Vlado Popadić.

U mađarskoj ekipi je nastupio crnogorski reprezentativac Saša Mišić.

Splitski Jadran je u prvom meču današnjeg programa bio siguran protiv Crvene zvezde - 15:5.

Rezultati drugog kola: Jadran Carine - Miškolc 9:7, Jadran Split - Crvena zvezda 15:5;

Treće kolo - subota: Miškolc - Crvena zvezda (18.30), Jadran Carine - Jadran Split (20.00);

Prvo kolo odigrano u četvrtak: Jadran Carine - Crvena zvezda 7:6, Miškolc - Jadran Split 11:10.