Jadran izgubio od Spartaka, plej-of je sada daleko

84 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Banićević VK Jadran Carine, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 29.09.2017. 20:48h

Jadran Carine je u teškoj poziciji nakon poraza od Spartaka iz Volgograda u prvom meču kvalifikacionog turnira u Zagrebu.

Rusi su slavili rezultatom 7:5, pa je Novljanima ako žele da dođu do jedne od prve dvije pozicije koje vode u plej-of potrebno da savladaju domaćina Mladost u nedjeljnom duelu.

Crnogorski šampion je sredinom treće četvrtine imao dva gola prednosti (5:3), ali je Spartak serijom 4:0 preokrenuo nakon što Jadran nije dao gol posljednjih 11 minuta i 52 sekunde...

Marko Petković je bio dvostruki strjelac za Novljane, a po jednom su se upisali Vladan Spaić, Dragan Drašković i Đuro Radović.

Naredni rival Jadrana je njemački Duizburg (sjutra od 19.15), koji je sinoć izgubio od Mladosti sa 21:4.

Spartak Volgograd - Jadran Carine 7:5 (1:2, 2:0, 1:3, 3:0)

Zagreb - Bazen na Savi. Sudije: Bjanko (Italija), Damijanakis (Grčka).

Spartak Volgograd: Fedorov, Jeskov 1, Jurčik, Češev, Kisjeljev, Ašaev, Halturin 3, Andrjukov 2, Šaikudinov, Rudaj, Krug, Agarkov 1, Fedotov.

Jadran Carine: Kandić, Ukropina, Popadić, Kriještorac, D. Banićević, Merkulov, B. Banićević, Gardašević, Radović 1, Spaić 1, Drašković 1, Petković 2, Tešanović.