2 komentar(a)
Vlado Popadić, Foto: Radoje Milić/Facebook
Ažurirano: 01.11.2015. 19:54h

Vaterpolisti Jadran Carina upisali su novu pobjedu u regionalnoj A1 ligi.

Novljani su na svom bazenu savladali Mladost rezultatom 11:9 i napravili korak ka plasmanu na finalni turnir.

Crnogorski šampion je od starta bio u prednosti, dugo je izgledalo da pobjeda ne može da dođe u pitanje, pogotovo kod rezultata 11:6.

Ali, Zagrepčanima je pripao drugi dio posljednje četvrtine, pa su nešto manje na tri minuta prije kraja smanjili na 11:9.

Uz malo poteškoća trijumf je ipak osiguran...

Vlado Popadić i Aleksa Ukropina su bili najraspoloženiji šuteri tima sa Škvera - postigli su po tri gola.

Po jednom su mrežu "žabaca" tresli Željko Kovačić, Stefan Vidović, Nikola Janović, Miroslav Ranđić i Stefan Pješivac.

Jug je u derbiju savladao Primorje u Dubrovniku (13:7).

Rezultati 6. kola: Jadran Carine - Mladost 11:9, Jug - Primorje 13:7, Mornar - Radnički 12:12, POŠK - Vojvodina 13:6.

Jadran Carine - Mladost 11:9 (3:1, 4:2, 3:3, 1:3)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Gledalaca: 300. Sudije: Periš (Hrvatska), Adžić (Crna Gora). Igrač više: Jadran Carine 9 (5), Mladost 5 (4). Peterci: Mladost 1 (1).

Jadran Carine: Kandić (devet odbrana), Ukropina 3, Popadić 3, Kovačić 1, Vidović 1, Moskov, Banićević, Janović 1, Vavić, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 1, Popović, Spaić.

Mladost: Marcelić (sedam odbrana), Bukić 4, Milaković, Gagulić 1, Dašić 1, Bašić, Biljaka, Anzulović, Pavičić 2, Lazić, Vlahović, Živković, Juraj Selem, Zović 1.