Jadran se poigravao sa Katarom

Jadran bez problema krenuo u odbranu titule i savladao Kataro sa ubjedljivih 21:5
Ažurirano: 16.04.2011. 21:06h

Prema očekivanjima Jadran je veoma lako i ubjedljivo savladao ekipu Katara. Iako su ušli u meč kao izraziti favoriti, Novljani se nisu tako postavili već su od starta igrali vrlo ozbiljno i angažovano. Takva igra je rezultirala brzom i nedostižnom prednošću, pa je na početku druge četvrtine bilo čak 7:0.

Gosti su prvi gol postigli tek u 10. minutu, a evidentna razlika i rezultatska i igračka, omogućila je treneru Jadrana Ivici Tucaku da pruži šansu i svim mlađim igračima.

Tako su pola utakmice u igri proveli Stefan Vidović, Jovan Sarić i Gavril Subotić, koji je, ispostavilo se, na kraju bio i najefikasniji igrač meča sa četiri pogotka.

Sljedeći meč na putu ka odbrani titule u nacionalnom prvenstvu Jadran igra protiv Budve M:tel na svom bazenu.

Jadran – Kataro 21:5 (6:0, 4:2, 4:2, 7:1)

Herceg Novi - Bazen Instituta Igalo. Gledalaca: 120. Sudije: Avramović (Kotor), Ivanovski (Herceg Novi). Igrač više: Jadran 8 (6), Kataro 6 (3). Peterci: Jadran 1 (1).

Jadran: Šćepanović (sedam odbrana), Sekulić 2, Crepulja 2, Janović 3, Đ. Filipović 2, Latinović 1, Kalinić 1, Gojković 1, Premuš, Subotić 4, p. Filipović 1, Kovačić 1, Sarić 1, Vidović 2 (1).

Kataro: Krivokapić (šest odbrana), Pasković, Vico, Živković, Jović, Bjelobrković, Božović 1, Bebić 1, Paunović, Dončić 3, Pavlović (tri odbrane), Đurović.