Jadran siguran protiv Zvezde, Budva izgubila od Radničkog

Novljani savladali srpskog šampiona sa 11:7 i upisali drugu pobjedu u takmičenju
Jadranska_1, Foto: B. PEJOVIĆ
Ažurirano: 14.10.2014. 19:56h

Crnogorski šampion je bez problema savladao srpskog - Jadran je na Škveru pobijedio Crvenu zvezdu sa 11:7 (4:1, 3:1, 1:4, 3:1) u derbiju 3. kola Regionalne lige.

Novljanima je ovo drugi trijumf (uz poraz od Juga), kojim su, ako ništa drugo, napravili dobru uvertiru za kvalifikacioni turnir za Ligu šampiona koji počinje u petak u Zagrebu. Takođe, tim Vladimira Gojkovića je pobjedom nad Zvezdom dokazao da je s pravom uz neprikosnoveni Jug glavni favorit grupe B...

Najiskusniji u taboru domaćina, Boris Zloković i Dragan Drašković, postigli su po četiri gola, Jovan Sarić je upisao dva, a Aleksa Ukropina jedan.

Zvezda je povela preko Rašovića na startu meča, a Jadran je serijom 5:0 okrenuo stvari i praktično do poluvremena (7:2) riješio meč.

Beograđani su sredinom treće četvrtine smanjili na minus tri (7:4), a u posljednjih osam minuta su nekoliko puta prišli na dva gola zaostatka, ali su Drašković i Zloković obezbijedili bodove.

Budva je poražena na svom bazenu od Radničkog (15:6), što joj je drugi poraz u ligi, nakon što je izgubila i od POŠK-a u Splitu.

Ovaj rezultat je, međutim, realan s obzirom na to da je Radnički, iako je podmladio tim pred početak sezone, ozbiljniji rival u ovom trenutku.

Nikola Murišić je postigao dva gola za Budvane, dok su na drugoj strani po tri pogotka postigli Srđan Vuksanović i Marko Ćuk.

Primorac igra sjutra protiv Mornara u Splitu.

Rezultati - grupa A: Budva - Radnički 6:15. Sjutra: Partizan - Primorje (20.15), Mladost - Jadran ST (20.45), POŠK - Branik (21.00).

Grupa B: Jadran - C. Zvezda 11:7. Sjutra: Mornar - Primorac (19.30), Medvešćak - Jug (20.45). Slobodna je Vojvodina.

Jadran - Crvena zvezda 11:7 (4:1, 3:1, 1:4, 3:1)

Herceg Novi - Bazen "Jadran Škver". Gledalaca: 1.800. Sudije: Abranović (Crna Gora), Prančić (Hrvatska). Igrač više: Jadran 10 (8), Crvena zvezda 8 (2).

Jadran: Kandić, Radović, Popadić, Sekulić, Vidović, Moskov, Banićević, Sarić 2, Latinović, Zloković 4, Drašković 4, Pješivac, Kolesko, Ukropina 1.

Crvena zvezda: Draksimović, S. Rašović 3, Jović, Tankosić, Tomašević, Eškert, Drašović, V. Rašović 1, Ranđelović, Njegtovan, Bijelić 2, Obradović 1, Tanović, Dimitrijević.

Budva - Radnički 6:15 (1:3, 3:5, 1:4, 1:3)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Gledalaca: 200. Sudije: Radičević (Hrvatska), Obradović (Crna Gora). Igrač više: Budva 14 (4), Radnički 8 (5). Igrač više: Radnički 2 (2).

Budva: Mi. Konatar (11 odbrana), Vukmirović, Marković 1, Ćetković, Kovačević 1, Cvetković, Radanović, Tešanović, Tenžera 1, Murišić 2, Radunović, Vujašević, Zubac, Mitrović 1.

Radnički: Radić (12 odbrana), Trajković, Joksimović 1, Marković 1, Miličić 1, Vrlić 2, Ćirić 1, Basara 2, Vuksanović 3, Bogdanović, Ćuk 3, Petković, Živojinović, Toholj 1.