Novljani savladali njemački sastavu rezultatom 11:5
79 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Banićević VK Jadran Carine, Foto: Filip Roganović
Ažurirano: 25.10.2017. 19:48h

Jadran Carine je trijumfovalno otvorio Ligu šampiona nakon što je demonstrirao moć u odbrani protiv Špandaua.

U Igalu je bilo čak 11:5 za crnogorskog šampiona, koji su meč prelomili serijom 8:0 od sredine druge do početka posljednje četvrtine.

Njemci su bolje otvorili utakmicu, poveli sa 2:0, onda i 3:2, ali su nakon toga udarili u Jadranov defanzivni zid.

Novljanima je istvoremeno krenulo i u napadu, pa je već početkom drugog poluvremena bilo jasno da ekipa Vladimira Gojkovića sigurno grabi ka prvim bodovima u Ligi šampiona ove sezone.

Trojica igrača domaćina su bili dvostruki strijelci (Aleksa Ukropina, Danil Merkulov i Marko Petković), a mrežu bivšeg prvaka Evrope tresli su i Bojan Banićević, Vladan Spaić i Dragan Drašković.

Naredni rival Jadranu u grupi B je Alfen u Holandiji, taj meč se igra 8. novembra. Alfen je večeraas izgubio od Pro Reka rezultatom 19:1.

Rezultati - grupa A: Partizan - OSC 7:11, Dinamo Moskva - Jug 12:11, Barseloneta - Olimpijakos 7:7, VASPO Hanover - Breša 8:6;

Grupa B: Jadran Carine - Špandau 11:5, Pro Reko - Alfen 19:1, Sabadelj - Solnok 5:16, Steaua - Eger 3:8.

Jadran Carine - Špandau 11:5 (2:3, 3:0, 5:0; 1:2)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Gledalaca: 500. Sudije: Ahladiotis (Grčka), Molnar (Mađarska). Igrač više: Jadran Carine 9 (4), Špandau 12 (4).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Kriještorac 1, D. Banićević, Merkulov 2, B. Banićević 1, Gardašević, Radović 1, Spaić 1, Drašković 1, Petković 2, Tešanović.

Špandau: Bakša, Sodadje, Gilen 2, Čuk, Negrean, Jengling 1, Strelezkij, Dedović 2, Štam, Rajbel, Restović, Pješivac, Peterfi.